Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

8 poslancov dalo STOP Matičnému námestiu a srdcu Kýčerky

Publikované: 12. 02. 2016 12:15

Stačilo len 8 poslancov mestského zastupiteľstva a zámer zámeny pozemkov a získania Matičného námestia pred Domom kultúry v Čadci dostal pre tentokrát STOP.

Matičné námestie ostáva v rukách súkromníka

Vedenie mesta pripravilo na štvrtkové zastupiteľstvo (11.februára) zámer zámeny pozemkov.

Vízia bola jasná! Vlastniť Matičné námestie a pustiť sa do práce zveľaďovania tohto priestoru, ktoré nielen Čadčania, ale aj návštevníci mesta považujú za centrum kultúrno-spoločenského diania.

Poslanci, toto skutočne chcete pre Čadcu?

Nové námestie, reprezentačný priestor v centre mesta, nemôžme bez majetkovoprávneho vysporiadania vybudovať. Matičné námestie ostáva v rukách súkromníkov. Teraz opäť čelíme skutočnosti, že na tomto mieste vyrastie mnohoposchodová budova podľa platného územného plánu.

O dôvodoch môže každý z nás polemizovať, ale aké boli pravé pohnútky

Blížiace sa parlamentné voľby?
Snaha zviditeľniť sa za každú cenu?
Zakryť svoju neschopnosť?
Podávať pozitívne návrhy, vízie … . Občania vyberte si!

Zámena mala priniesť prospech aj pre obyvateľov Kýčerky

Súkromný vlastník pozemkov, ktorý vstúpil do jednania s mestom predstavil aj novú podobu sídliska Kýčerka.
Spoločne sa zhodli na predstave a dobudovaní sídliska Kýčerka. Súkromný investor mal postaviť predajňu COOP Jednota a k nej potrebné parkovacie plochy. Prácu mohlo nájsť 28 ľudí. Malo ísť o malú predajňu, ktorá by pokryla potreby obyvateľov a zapadla do celkovej predstavy mesta, na zveľadenie momentálne nevyužitej plochy na sídlisku.

Mesto malo v pláne vlastný projekt pre Kýčerku

Spoločne sa zhodneme, že srdce sídliska si zaslúži zlepšenie a skvalitnenie životných podmienok, modernizáciu a zatraktívnenie spomínanej zóny.

Zvýšenie komfortu bývania bolo prioritou vedenia mesta! V uvedenej lokalite sa mal nájsť priestor pre nové námestie. Projekt zahrňal najmä upravú jestvujúcich „divokých“ plôch, peších komunikácií a zeleň, parkovú úpravu, mobiliár zahŕňajúci lavičky, priestor pre deti a športujúcu mládež, odpadkové koše, stojany na bicykle a prvky mestského informačného systému.

Upravený dôstojný priestor, viac zelene a oddychová zóna pre obyvateľov na sídlisku dostalo však stopku!

Nezabudlo sa ani na odstránenie alarmujúceho stavu parkovania

Dennodenne sťažnosti o nedostačnej možnosti parkovania na sídlisku ostávajú nevypočuté. Poslancom bola predstavená vízia nových parkovacích plôch na sídlisku, tá mala dostatočne pokryť alarmujúci stav a uľahčiť ich život. Nové parkoviská mali vyrásť nielen pred predajňou, ale počítalo sa aj s novými parkovacími plochami pri bytových domoch 12, 13.

Ing. Milan Gura: „Je smutné, že niektorí poslanci si mýlia parlamentné voľby s prácou v mestkom zastupiteľstve. Som presvedčený, že keby sa o pár týždňov nekonali parlamentné voľby, poslanci by sa správali racionálne a nie štýlom „musím byť za každú cenu na očiach“. No napriek tomu, som rozhodnutý bojovať ďalej, aby sme na Kýčerke vybudovali areál, na ktorý budeme právom hrdí a nedopustím, aby naše matičné námestie ohrozila výstavba budovy.“

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk