Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Ako pokračuje výstavba obchvatu mesta Čadca

Publikované: 26. 09. 2011 09:19

Dňa 15. júla 2011 sa oficiálne začala výstavba obchvatu  Mesta Čadca, ktorý po plánovanom dokončení v decembri 2013 zabezpečí vylúčenie dopravy z centra mesta. Výstavba obchvatu znamená i veľkú možnosť na vznik nových pracovných príležitosti i nových možnosti na využitie uvoľneného priestoru po odklonení dopravy, napríklad rozšírenie pešej zóny v meste. V tento deň podpredseda vlády a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja  Ján Figeľ spolu s primátorom Čadce Milanom Gurom, generálnym riaditeľom Slovenskej správy ciest Pavlom Pavláskom a zástupcom spoločnosti Alpine Slovakia Alešom Kramným symbolicky poklopali základný kameň stavby obchvatu mesta Čadca

Krátko pred symbolickým poklopaním základného kameňa výstavby sa uskutočnil oficiálny akt odovzdania a prevzatia staveniska a protokolu zápisnice zástupcom objednávateľa zhotoviteľovi- firme Alpine Slovakia, a teda už nič nestálo v ceste k začatiu realizácie samotnej stavby.

I keď sa možno niekomu zdá, že sa ešte so samotnou výstavbou obchvatu mesta Čadca nezačalo, opak je pravdou. Od tohto dňa  sa na výstavbe neustále pracuje, hoci je to bežnému človeku ťažko postrehnuteľné. Samotnému budovaniu obchvatu predbieha mimoriadne náročný proces na prípravu, ktorým je predovšetkým zložitá príprava územia. Realizuje sa geodetické vytýčenie záberov stavby, uvoľňujú sa veci zo staveniska- dočasné stavby, zeleň a podobne. Neustále prebieha aj majetkovo-právne dovysporiadanie pozemkov.  Následne sa urobí skrývka ornice. V tomto roku sa  plánuje realizácia prekládok sietí (siete v správe SEVAK, SSE, ŽSR, telekomunikačné vedenia,...). Do konca roka 2011 sa zrealizuje aj diagnostika mostného objektu na Horelici, ktorý je v havarijnom stave. Diagnostika je potrebná vzhľadom na časový posun naprojektovania stavby, aby sa zhotovitelia uistili, či sa môže postupovať podľa pôvodných projektov z roku 2006, alebo pôvodné projekty budú vyžadovať korekcie.

Najväčší objem stavebných prác sa plánuje zrealizovať v budúcom roku 2012, kedy už i samotní obyvatelia výrazne uvidia či pocítia markantné zmeny, ktoré prinesie náročná výstavba.

V pondelok 19. septembra 2011 navštívili MsÚ Čadca zástupcovia investora stavby obchvatu SSC Žilina a zástupcovia zhotoviteľa firmy Alpine Slovakia, ktorí okrem iného uviedli, že sa budú snažiť termín dokončenia výstavby nielen dodržať, ale aj snažiť o skorší termín.

Po dlhoročnom sľubovaní to vyzerá tak, že sa kráti čas, kedy sa Čadčania už konečne dočkajú obchvatu, ktorý prispeje k ich lepšiemu, krajšiemu a bezpečnejšiemu životu. Obchvat Čadce je neodmysliteľnou súčasťou výstavby D3, za ktorej realizáciu výstavby bude primátor Čadce Milan Gura naďalej vyvíjať maximálne možné úsilie.

Podrobné informácie môžete nájsť v článku Vynikajúca správa pre Čadčanov: S budovaním malého obchvatu Čadce sa začne už v lete tento rok

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk