Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Ako sme na tom so zdravím?

Publikované: 24. 11. 2011 10:11

Logo EHESRegionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci sa zapojil do celoeurópskeho projektu EHES - European Health Examination Survey. Do projektu sa celkovo zapojilo 29 krajín Európy, medzi nimi aj Slovensko. V rámci Slovenska bude vyšetrených 2 500 respondentov, ktorí boli vybratí náhodným výberom z centrálnej evidencie obyvateľstva. Skríning prebehne vo vekovej kategórii 18 - 64 ročných. Vybraní respondenti z okresu Čadca budú najprv oslovení pozývacím listom. Účasť na medzinárodnom projekte je dobrovoľná, ale zároveň veľmi prospešná pre náhodne vybraných respondentov, lebo sa dozvedia informácie o svojom zdravotnom stave. Hlavným cieľom projektu je získanie kvalitných a porovnateľných údajov o zdraví a zdravotných rizikách dospelej populácie v Európe.

EHES projekt je zameraný na získanie informácii o zdravotnom stave obyvateľstva prostredníctvom:

  • § dotazníka ( základné údaje ako je vek, pohlavie, socioekonomický stav respondentov, správanie v súvislosti so zdravím a otázky o zdravotnom stave ),
  • § fyzikálneho vyšetrenia ( hmotnosť, výška, odvod pása, tlak krvi ),
  • § biochemické vyšetrenie ( vyšetrenie celkového cholesterolu, HDL cholesterolu, glukózy, triacylglycerolov ).

Projekt je koordinovaný z referenčného centra, ktoré bolo založené v Helsinkách pri National Institute for Health and Welfare. Fínsko má dlhoročnú tradíciu v organizovaní intervenčných projektov zameraných  na  zlepšenie zdravia obyvateľstva a zníženie chorobnosti a úmrtnosti. Práve tieto bohaté skúsenosti fínskych kolegov viedli k tomu, že opäť iniciovali vznik projektu EHES, ktorého sa náhodne vybraný respondenti z okresu Čadca môžu zúčastniť.

Pripravilo:

Oddelenie podpory zdravia
Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Čadci

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk