Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Ani zima nezastavila práce na budúcom kúpalisku

Publikované: 24. 02. 2017 14:30

Prvý letný bazén na Kysuciach má už reálne kontúry. Stavebný ruch neutíchol ani počas mrazov . Dodávateľská firma práce dočasne presunula do vnútorného objektu. Podarilo sa vybudovať šatne, pokladne, vo vnútorných priestoroch nainštalovali elektriku, kúrenie, kanalizáciu.

Prvé povrchové úpravy majú už stavbári za sebou. Vnútorné omietky postupne uschýnajú a zo stien sa odparuje vlhkosť, v objekte sa môžete prejsť po novo osadenej dlažbe. Stavbári stihli budovu i zatepliť.

Na vonkajšom bazéne stavbári počas mrazov nepracovali, nedovoľoval to mráz. Čakajú na teplé dni, kedy sa budú môcť venovať osadeniu nerezového dna bazéna. Objekt už strážia kamery a bezpečnostný systém.

Práce idú presne podľa plánu. Na jar dodávateľa stavby čakajú úpravy okolia bazénu. Postupne budú umiestnené šmykľavky a atrakcie, ktoré budú dôležitou súčasťou kúpaliska.

Ak bude všetko pokračovať tak ako má, na Deň detí 1. júna 2017 môžu Čadčania pokrstiť prvé kysucké kúpalisko.

Primátor Čadce Milan Gura: „ Neustále sledujem ako pokračujú práce na našom kúpalisku a či ide všetko podľa plánu. Viem, že Čadčania naň už netrpezlivo čakajú, a práve preto máme povinnosť ho úspešne dokončiť a odovzdať im ho. Ak sa príde na stavbu ktokoľvek pozrieť, presvedčí sa, že sme už v záverečnej fáze. Máme pred sebou ešte tri mesiace a verím, že 1. júna 2017 sa na kúpalisku stretneme a deti odštartujú skokom do vody jeho históriu. “

Čadčania sa niekoľko rokov snažia o to, aby mali letné kúpalisko. Objavila sa aj verejná petícia na podporu jeho výstavby. Stavebné práce rozbehli stavbári v auguste minulého roka.

Kúpalisko bude multifunkčné - zložené z toboganov, plaveckých dráh aj ďalších atrakcií s detským bazénom. Veľkosťou sa vyrovná približne dvojnásobku plochy krytej plavárne. Rozpočet na celý projekt je približne milión sedemstotisíc eur, vrátane DPH.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk