Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Bicyklom do práce už aj v Čadci

Publikované: 05. 04. 2018 08:45

Úspešný celoslovenský projekt „Do práce na bicykli“ prichádza aj do Čadce.

Projekt, ktorý chráni životné prostredie znižovaním emisií, podporuje zdravý životný štýl a udržateľnú mobilitu v mestách.

Súťaž štartuje 1. mája 2018 a bude prebiehať počas celého mesiaca, kedy budú súťažiaci dochádzať do práce na bicykli a svoje údaje o jazdách budú priebežne evidovať do systému. Po skončení sa údaje vyhodnotia a najlepší súťažiaci získajú ocenenia.

Záujemcovia, ktorí sa chcú do súťaže chcú zapojiť, musia vytvoriť dvoj až štvorčlenné tímy z rovnakej organizácie sídliacej na území mesta Čadca, pričom počet tímov nie je obmedzený. Zapojiť sa môžu aj družstvá študentov, ktorí budú na bicykli dochádzať do svojich škôl. Podmienkou je však vek minimálne 15 rokov. Registrácia tímov prebieha do 5. mája 2018.

Tohtoročná, v poradí piata celonárodná akcia s mottom „Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce!“ bude propagovať výhody, ktoré so sebou prináša cestovanie do práce na bicykli. Má motivovať zamestnávateľov, aby vytvárali podmienky na svojich pracoviskách pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a zároveň by ich mala motivovať, aby namiesto motorového vozidla použili na dochádzanie do práce bicykel.
Ing. Milan Gura: „Mesto Čadca posledné mesiace pociťuje enormnú preťaženosť mestských ciest, doprava dostáva doslova zabrať. Verím, že tým, že sa mesto Čadca do celoslovenskej súťaže prihlásilo nájde u cyklonadšencov podporu a dáme spoločne najavo, že nám záleží na životnom prostredí a meste v ktorom žijeme či dochádzame za prácou. Verím, že podporu nájdem aj u svojich kolegov na úrade a aspoň štvrtky v mesiaci máj strávime cestu do práce aktívnym pohybom“.

Viac informácií o pravidlách a priebehu súťaže nájdete na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu

Plagát k podujatiu

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk