Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Blahoželáme pani Magdaléne Hackovej

Publikované: 17. 01. 2018 11:00

V rámci Novoročného trojkráľového koncertu (6. 1. 2017) si ocenenie a čestný titul Osobnosť Kysúc 2017 za významné celoživotné dielo v kultúre prevzala kultúrna manažérka, moderátorka, scenáristka a publicistka, bývalá riaditeľka Kysuckého osvetového strediska Magdaléna Hacková z Čadce.

Patrí k významným osobnostiam nášho mesta i Kysúc, ktoré sa zaslúžili o ich rozvoj, najmä v oblasti kultúry, umenia a spoločenského života. V danej oblasti aktívne pôsobí už viac než 50 rokov. Má výrazné zásluhy v oblasti rozvoja miestnej a regionálnej kultúry, osobitne v oblasti záujmovo-umeleckej činnosti (divadlo, malé javiskové formy, zborový spev, výtvarná tvorba a pod.). Dlhodobo pôsobila ako metodička a riaditeľka Kysuckého osvetového (dnes kultúrneho) strediska v Čadci, moderovala a režírovala mnohé kultúrne a umelecké programy. Zaslúžila sa o rozvoj, resp. založenie festivalov s nadregionálnym významom – Palárikova Raková, Beskydské slávnosti, Folklórny festival Ochodnica, Goralské slávnosti, Rozprávačské Lodno. Významne sa podieľala a podieľa na práci Miešaného speváckeho zboru Kysuca, moderuje jeho koncerty, iniciovala a rozvíja medzinárodné kontakty a spoluprácu zboru s partnermi v Taliansku. Stála aj pri zrode a napĺňaní partnerskej spolupráce Čadce a regiónu Kysúc s Poľskou republikou a mnohých vzájomných recipročných podujatí a projektov, ako aj prezentácie kysuckých umeleckých kolektívov a sólistov v uvedených krajinách.

Magdaléna Hacková, hoci je t. č. na dôchodku, je stále aktívna, organizuje a moderuje mnohé kultúrne podujatia, vernisáže výstav a koncerty v regióne Kysúc, pracuje vo vedení MSZ Kysuca a v ostatných rokoch ako autorka a spoluautorka pripravila v spolupráci s Vydavateľstvom Magma niekoľko publikácií venovaných kultúre, umeniu a kysuckým osobnostiam (monografia Helena Zahradníková, Pamätnica MSZ Kysuca k 35. a 40. výročiu zboru). Spolupracuje aj s regionálnymi periodikami. Od roku 2014 pôsobí aj ako členka komisie kultúry pri Mestskom zastupiteľstve v Čadci.

Počas svojej dlhoročnej činnosti v oblasti kultúry získala viaceré ocenenia. V roku 2011 jej bola udelená Cena primátora mesta Čadca. Jej prácu ocenili aj Mesto Turzovka, Obec Skalité a ďalšie kysucké mestá a obce. Žije a pôsobí v Čadci.

K oceneniu pani Magdaléne Hackovej srdečne blahoželáme a do ďalších dní jej prajeme veľa šťastia a úspechov.

Primátor Milan Gura s Magdalénou Hackovou

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk