Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Bukovský most čaká svetlá budúcnosť, vybudujú ho nanovo!

Publikované: 29. 05. 2015 13:00

Ide o komunikáciu, ktorá do dnešného dňa nemá žiadneho správcu. Nehlásia sa k nemu železnice, správa ciest,  ani mesto, skrátka nikto.

Pred rokmi postavili  objekt cestári  ako náhradnú trasu, keď rekonštruovali most pod Žarcom, išlo len o dočasné riešenie. Napriek tomu Čadčanom ostalo ako stále dedičstvo, ktoré im slúži ako skratka do mesta a náhradná trasa.  Do dnešného dňa však most nemá pána a teda ani zodpovedného za prípadné rekonštrukcie, opravy, investície.

Mesto sa ho ale ujíma, opravuje ho bez vlastníckeho vzťahu a právneho statusu v záujme bezpečnosti občanov na vlastné náklady. Nemôže ísť však o konečný stav.

Situácia má riešenie, garanciou je diaľnica

„Pri vydaní územného rozhodnutia na výstavbu diaľnice Čadca- Bukov- Svrčinovec mesto vydalo územné rozhodnutie,  v ktorom zadefinovalo jasnú podmienku:  súčasný Bukovský most zbúrať a vybudovať riadny – nový, ktorý bude zodpovedať technickým požiadavkám na riadnu prepravu,“ povedal primátor mesta Milan Gura.

Radnica si vybojovala svoje.  V pôvodnom pláne investora pri budovaní diaľničného úseku Čadca –Bukov- Svrčinovec sa totiž s Bukovským mostom počítalo len dočasne, po dostavbe diaľnice ho mali zbúrať. Mesto s takýmto riešením ale nesúhlasilo a vydanie územného rozhodnutia podmienilo novým mostným objektom.

Národná diaľničná spoločnosť  vyhlásila  v týchto dňoch  súťaž na výstavbu diaľnice Čadca, Bukov - Svrčinovec. S výstavbou vyše päť kilometrov dlhého úseku by sa malo začať pred koncom tohto roka.

Dočasné opravy

Začiatkom aj koncom mája dopravu cez  Bukovský most na ulici A. Hlinku uzavreli z dôvodu rekonštrukcie. Náhradná obchádzková trasa do centra (pre vozidlá do 3,5 tony) sťažila niektorým vodič situáciu.

Dôvodom odstávky bola nutná oprava zdevastovaných drevených dosiek, ktoré vypadávali a ohrozovali bezpečnosť. Oprava za niekoľko stoviek eur zabezpečila opäť bezpečný prechod pre vodičov.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk