Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Búracie práce v závere. Začalo sa s betónovaním pilierov nového mosta Horelica.

Publikované: 27. 09. 2016 10:00

Demolačné práce na starom Horelickom moste v Čadci, ktorý bol mesiace v havarijnom stave,  sa blížia k záveru. Stavebná  firma finišuje s poslednou fázou búrania a súčasne rozbieha budovanie nového mosta.

Najnáročnejšou častou búracích prác bola podľa stavbyvedúceho Stanislava Palárika oblasť ponad železnicu. Keďže v lokalite premávajú vlaky a práce prebiehali bez výluky dopravy, bolo dôležité dodržať bezpečnostné pravidlá. Železnice Slovenskej republiky vyšli stavbárom v ústrety tým, že nákladné vlaky presunuli do nočných hodín. V priestore demolovali nosníky starého mosta. Do prác nasadili firmu s 500 tonovým žeriavom, aby boli náročné manévre čo najbezpečnejšie.

Práce pokračujú podľa plánu

Po starom mostnom objekte ostávajú tony betónu, ktorý stavbári drvia a zároveň ho používajú na plošiny pod ťažké mechanizmy.  Priestor čističky, kde sa pracuje, je oblasť bývalých bažín, pôda je tam nestabilná. Manévrovať s ťažkými strojmi by bolo takmer nemožné, stavbári si preto podklad museli vystužiť starým betónom.

Dodávateľovi sa zatiaľ darí dodržať harmonogram prác . V rámci výstavby nového mosta sú už navŕtané veľkopriemerové piloty zo strany Horelice, v areáli čističky sú taktiež diery pre dva piliere, stavbári začali aj s betonážnymi prácami.

Na sledovanej stavbe sa pracuje takmer nepretržite

Pracuje sa soboty – nedele, v piatky – sviatky, od šiestej rána do desiatej večer. Na stavbe je približne 30 ľudí.

Ak všetko takto dobre pôjde, v júni budúceho roka zažijú Čadčania strihanie pásky kompletného znovuobnovenia dôležitej komunikácie.

Projekt novej mostnej konštrukcie je ostro sledovaný občanmi a miestnou radnicou. Ide totiž o kľúčové dopravné spojenie medzi centrom a mestskou časťou Horelica. Zároveň je obchádzkovou trasou pre tranzitujúce kamióny do Poľska i Čiech a dôležitú úlohu zohráva najmä pri dlhšom uzatvorení tunela.

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk