Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Búracie práce v závere. Začalo sa s betónovaním pilierov nového mosta Horelica.

Publikované: 27. 09. 2016 10:00

Demolačné práce na starom Horelickom moste v Čadci, ktorý bol mesiace v havarijnom stave,  sa blížia k záveru. Stavebná  firma finišuje s poslednou fázou búrania a súčasne rozbieha budovanie nového mosta.

Najnáročnejšou častou búracích prác bola podľa stavbyvedúceho Stanislava Palárika oblasť ponad železnicu. Keďže v lokalite premávajú vlaky a práce prebiehali bez výluky dopravy, bolo dôležité dodržať bezpečnostné pravidlá. Železnice Slovenskej republiky vyšli stavbárom v ústrety tým, že nákladné vlaky presunuli do nočných hodín. V priestore demolovali nosníky starého mosta. Do prác nasadili firmu s 500 tonovým žeriavom, aby boli náročné manévre čo najbezpečnejšie.

Práce pokračujú podľa plánu

Po starom mostnom objekte ostávajú tony betónu, ktorý stavbári drvia a zároveň ho používajú na plošiny pod ťažké mechanizmy.  Priestor čističky, kde sa pracuje, je oblasť bývalých bažín, pôda je tam nestabilná. Manévrovať s ťažkými strojmi by bolo takmer nemožné, stavbári si preto podklad museli vystužiť starým betónom.

Dodávateľovi sa zatiaľ darí dodržať harmonogram prác . V rámci výstavby nového mosta sú už navŕtané veľkopriemerové piloty zo strany Horelice, v areáli čističky sú taktiež diery pre dva piliere, stavbári začali aj s betonážnymi prácami.

Na sledovanej stavbe sa pracuje takmer nepretržite

Pracuje sa soboty – nedele, v piatky – sviatky, od šiestej rána do desiatej večer. Na stavbe je približne 30 ľudí.

Ak všetko takto dobre pôjde, v júni budúceho roka zažijú Čadčania strihanie pásky kompletného znovuobnovenia dôležitej komunikácie.

Projekt novej mostnej konštrukcie je ostro sledovaný občanmi a miestnou radnicou. Ide totiž o kľúčové dopravné spojenie medzi centrom a mestskou časťou Horelica. Zároveň je obchádzkovou trasou pre tranzitujúce kamióny do Poľska i Čiech a dôležitú úlohu zohráva najmä pri dlhšom uzatvorení tunela.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk