Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čadca ako prvá na Slovensku

Publikované: 20. 04. 2017 15:00

Bojíte sa, že Vaše dieťa nemá vyvážený vzťah k drogám, že fajčí marihuanu,  pije alkohol  a nebojí sa tvrdých drog?

Pozvite ho do protidrogového vlaku s mulitmediálnym obsahom, ktorý pristavia v Čadci počas troch dní (24. - 26. apríla 2017), ako v jedinom meste na Slovensku.

Spolu s Vašim synom a dcérou sa môžete  všetkými zmyslami dotknúť  toho, čo prežíva závislý človek na drogách.  Tí, ktorí multimediálny obsah videli, hovoria, že ich silne zasiahol.

„Myslel som si, že v oblasti prevencie drog už nie je možné vymyslieť nič nové, avšak keď som zažil projekt protidrogového vlaku, pomyslel som si, že ho musíme  dotiahnuť aj do Čadce,“ uviedol primátor mesta Ing. Milan Gura.

Po prvýkrát sa šesť protidrogových vagónov zastaví aj na Slovensku. Podobný vlak sa už roky objavuje v Nemecku, Poľsku a v Čechách.  Slovensko sa  zapája do aktivity zatiaľ prostredníctvom jedinej samosprávy - Mesta Čadca.

Každá terapia závislých ľudí je veľmi drahá. Jedinou možnosťou, ako sa nedostať až do tejto fázy, je rozprávať  sa do vyčerpania s mladými ľuďmi a správne ich informovať.

Najdôležitejšia je samozrejme rodina, zázemie a istota, ktorú by mal každý mladý človek zažiť. Cítiť sa bezpečne,  byť milovaný, a tak sa vyhnúť úniku do  „náhrady“  (pôžitku) z falošnej istoty a šťastia.

V Čadci nie je situácia s drogami dobrá. Podľa náčelníka mestskej polície Čadca mjr. Mgr. Františka Lineta sa naše mesto nachádza na takzvanej  „Balkánskej ceste,“ teda na tranzitnom území drog.

Po každom víkende čelí samospráva dôsledku bezbrehých výtržností, a to poohýbané dopravné značky, rozkopané smetné koše, majetková trestná činnosť.  Až 90% deliktov je spáchaných pod vplyvom omamných látok a drog.

Plagát k podujatiu

 

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk