Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čadca bude mať kúpalisko!

Publikované: 10. 09. 2015 10:30

Áno. Toto tvrdenie znie možno odvážne, ale Čadčianska radnica sa rozhodla, že kúpalisko je veľkou prioritou už v budúcom roku. Niekedy dávno už v Čadci  kúpalisko bolo. Po jeho úplnom zatvorení sa v Čadci v roku 1986 otvorila krytá plaváreň. Táto plaváreň bola a je jedinou možnosťou, kde sa dá na Kysuciach plávať. Pre získanie viac informácií sme oslovili primátora Čadce, Ing. Milana Guru a požiadali ho o rozhovor.

Pán primátor, ako to vyzerá s výstavbou letného kúpaliska v Čadci?

Téma výstavby letného kúpaliska v našom meste rezonuje už niekoľko rokov. Žiaľ, veľmi sa to spolitizovalo a stalo sa to predmetom politických šarvátok a bojov. Musím jednoznačne povedať, že Čadčania si kúpalisko zaslúžia. Toto leto nám ukázalo, že počet slnečných a horúcich letných dní môže aj v našej zemepisnej šírke  byť veľký, ale poďme k veci. Už koncom tohto roku budeme do mestského zastupiteľstva predkladať návrh rozpočtu mesta na budúci rok. Súčasťou bude aj výstavba  letného kúpaliska. Potom to bude na poslancoch, či si tento návrh osvoja a zahlasujú zaň.

Z akých prostriedkov chcete financovať túto výstavbu?

Za posledné roky sa nám podarilo mesto výrazne oddlžiť. Ani tento rok nie je výnimkou. Investícia do kúpaliska bude vysoká, ale kondícia mesta nám dovoľuje vziať si na túto dôležitú investíciu úver. Ale ešte raz chcem pripomenúť, že si to môžeme dovoliť. Roky rozumného hospodárenia teraz prinášajú svoje ovocie.

Myslíte si, že táto investícia sa pre mesto oplatí?

Bolo by asi nereálne myslieť si, že prevádzku kúpaliska zvládneme financovať z výberu vstupného. Je to obdobné ako plaváreň. Keď chceme, aby sme prevádzkovali takéto zariadenia, tak počítame aj s tým, že je to služba verejnosti a tieto prevádzky budeme musieť dofinancovávať z mestských peňazí. Ale takéto investície sú prínosom pre ľudí a to ide. Na to sme tu. Verím, že kúpalisko spolu s plavárňou sa stanú pýchou nášho mesta a Čadčania budú mať byť na čo hrdí.

Ako bude Čadčianske kúpalisko vyzerať a akú bude mať kapacitu?

Toto je momentálne trošku zložitejšia otázka, na ktorú momentálne ešte nepoznáme presnú odpoveď. Najprv sa musíme popasovať so zmluvou, ktorú podpísal môj predchodca. Som presvedčený, že kúpalisko dokážeme vybudovať podstatne lacnejšie. Varianty sú v podstate dva a momentálne vyberáme ten najvhodnejší. Mám na mysli viac-menej ideové riešenie. Toto by sme mali vyriešiť do konca tohto roku. Od tohto rozhodnutia následné závisí aj kapacita kúpaliska. Verím, že sa rozhodneme správne a obyvatelia budú spokojní.

Môžete teda konštatovať, že rok 2016 je reálny, aby sa kúpalisko stalo realitou?

Nie je to vôbec jednoduché. Čaká nás veľké množstvo problémov, ktoré musíme vyriešiť. Ale áno, verím tomu a urobím všetko preto, aby sa rok 2016 zapísal do pamäte Čadčanov ako rok, kedy na Kysuciach vyrástlo prvé kúpalisko.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk