Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čadca chce informovať svojich občanov o dianí v meste po novom - prostredníctvom SMS správ. Odzvoní i nelegálnym reklamným pútačom.

Publikované: 12. 07. 2016 11:00

Rýchlosť, adresnosť a efektivita sú kritéria, ktoré  musí spĺňať nový integrovaný informačný systém v Čadci zameraný na šírenie potrebných a dôležitých informácii obyvateľom. Mesto plánuje zaviesť systém, na ktorý budú Čadčania hrdí.

Miestna radnica sa rozhodla nájsť dodávateľa informačných služieb, ktorý modernými prostriedkami zabezpečí čo najrýchlejšie a adresné exportovanie správ širokej verejnosti.

Doteraz sa Čadčania dozvedali o  akciách a aktuálnych udalostiach v meste predovšetkým  z tlačovín, reklamných pútačov, webových stránok a sociálnych sieťach.  Novou požiadavkou šírenia správ  je adresnosť a flexibilita,  teda, aby sa konkrétny obyvateľ, ktorý bude mať o informácie záujem, čo najrýchlejšie dostal k potrebnej správe.

Nejde pritom len o informácie o  pripravovaných  podujatiach, ale aj o dôležité oznamy mestského úradu o neočakávaných udalostiach, povodniach, požiaroch, náhlych dopravných komplikáciách.

Toto všetko by mal zvládnuť  softvér, ktorý  bude z centrálneho čísla na mestskom úrade rozposielať  obyvateľom správy aj emaily prostredníctvom SMS-iek. Mal by zvládnuť nielen masové šírenie informácii - plánované i nárazové, ale i prijímanie SMS-iek od obyvateľov, ktorí chcú úrady a radnicu na niečo upozorniť.

Spoločnosť, ktorá takéto služby ponúkne, sa bude musieť starať aj o existujúci uličný informačný systém určený na navigáciu občanov po meste. Na starosti bude mať i jeho údržbu a obnovu.

Novinkou integrovaného informačného systému má byť aj pasportizácia reklamných plôch. Pôjde o obrovskú pomôcku pre mesto. Systém by mal elektronicky zmapovať všetky  reklamné stojany a pútače v meste.  Zaeviduje nielen všetky  legálne ale i nelegálne reklamné plochy, na ktoré okamžite upozorní vedenie mesta.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk