Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čadca chce informovať svojich občanov o dianí v meste po novom - prostredníctvom SMS správ. Odzvoní i nelegálnym reklamným pútačom.

Publikované: 12. 07. 2016 11:00

Rýchlosť, adresnosť a efektivita sú kritéria, ktoré  musí spĺňať nový integrovaný informačný systém v Čadci zameraný na šírenie potrebných a dôležitých informácii obyvateľom. Mesto plánuje zaviesť systém, na ktorý budú Čadčania hrdí.

Miestna radnica sa rozhodla nájsť dodávateľa informačných služieb, ktorý modernými prostriedkami zabezpečí čo najrýchlejšie a adresné exportovanie správ širokej verejnosti.

Doteraz sa Čadčania dozvedali o  akciách a aktuálnych udalostiach v meste predovšetkým  z tlačovín, reklamných pútačov, webových stránok a sociálnych sieťach.  Novou požiadavkou šírenia správ  je adresnosť a flexibilita,  teda, aby sa konkrétny obyvateľ, ktorý bude mať o informácie záujem, čo najrýchlejšie dostal k potrebnej správe.

Nejde pritom len o informácie o  pripravovaných  podujatiach, ale aj o dôležité oznamy mestského úradu o neočakávaných udalostiach, povodniach, požiaroch, náhlych dopravných komplikáciách.

Toto všetko by mal zvládnuť  softvér, ktorý  bude z centrálneho čísla na mestskom úrade rozposielať  obyvateľom správy aj emaily prostredníctvom SMS-iek. Mal by zvládnuť nielen masové šírenie informácii - plánované i nárazové, ale i prijímanie SMS-iek od obyvateľov, ktorí chcú úrady a radnicu na niečo upozorniť.

Spoločnosť, ktorá takéto služby ponúkne, sa bude musieť starať aj o existujúci uličný informačný systém určený na navigáciu občanov po meste. Na starosti bude mať i jeho údržbu a obnovu.

Novinkou integrovaného informačného systému má byť aj pasportizácia reklamných plôch. Pôjde o obrovskú pomôcku pre mesto. Systém by mal elektronicky zmapovať všetky  reklamné stojany a pútače v meste.  Zaeviduje nielen všetky  legálne ale i nelegálne reklamné plochy, na ktoré okamžite upozorní vedenie mesta.

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk