Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čadca je opäť o krok bližšie k prvému letnému kúpalisku na Kysuciach

Publikované: 20. 10. 2016 14:45

Od augusta sa v areáli čadčianskej plavárne intenzívne pracuje. Nezáživné výkopové práce vystriedal v týchto dňoch manéver, ktorý budúcej oddychovej ploche – letnému kúpalisku dáva konkrétnu podobu.

Do pripravenej železobetónovej konštrukcie so zhutneným podkladom zo štrkodrvy sa podaril osadiť antikorový bazén a dodávateľ postupne začal aj s montážou filtračných jednotiek.

Od 17. augusta, keď predstavitelia mesta poklepali základný kameň stavby, sa pohli veci dopredu a Čadčania sú naozaj u ž len krok od prvého letného kúpaliska na Kysuciach.

„S napätím sledujem každý krok pri výstavbe,“ prezrádza primátor mesta Milan Gura. „Čadčania čakajú na túto investíciu roky, zaslúžia si ju a ja som hrdý, že pod naším vedením sa podarí letné kúpalisko postaviť. Osadením bazéna sme síce výstavbu neskončili, ale nadobro sme sa priblížili k finále. Som veľmi rád. “

Čadčania sa niekoľko rokov snažia o to, aby mali letné kúpalisko. Objavila sa i verejná petícia na podporu výstavby. Sen sa stáva skutočnosťou.

Do konca decembra má dodávateľ stavby na pláne vybudovať i vonkajšiu vstupnú bránu s kasou a prezliekarňami. V budúcom roku by sa malo kúpalisko úplne dokončiť a sprístupniť verejnosti. Rozpočet na celý projekt je približne milión sedemstotisíc eur vrátane DPH.

Kúpalisko bude multifunkčné, zložené z toboganov, plaveckých dráh, detského bazénika a ďalších atrakcií. Veľkosťou sa vyrovná približne dvojnásobku plochy krytej plavárne.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk