Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čadca je opäť o krok bližšie k prvému letnému kúpalisku na Kysuciach

Publikované: 20. 10. 2016 14:45

Od augusta sa v areáli čadčianskej plavárne intenzívne pracuje. Nezáživné výkopové práce vystriedal v týchto dňoch manéver, ktorý budúcej oddychovej ploche – letnému kúpalisku dáva konkrétnu podobu.

Do pripravenej železobetónovej konštrukcie so zhutneným podkladom zo štrkodrvy sa podaril osadiť antikorový bazén a dodávateľ postupne začal aj s montážou filtračných jednotiek.

Od 17. augusta, keď predstavitelia mesta poklepali základný kameň stavby, sa pohli veci dopredu a Čadčania sú naozaj u ž len krok od prvého letného kúpaliska na Kysuciach.

„S napätím sledujem každý krok pri výstavbe,“ prezrádza primátor mesta Milan Gura. „Čadčania čakajú na túto investíciu roky, zaslúžia si ju a ja som hrdý, že pod naším vedením sa podarí letné kúpalisko postaviť. Osadením bazéna sme síce výstavbu neskončili, ale nadobro sme sa priblížili k finále. Som veľmi rád. “

Čadčania sa niekoľko rokov snažia o to, aby mali letné kúpalisko. Objavila sa i verejná petícia na podporu výstavby. Sen sa stáva skutočnosťou.

Do konca decembra má dodávateľ stavby na pláne vybudovať i vonkajšiu vstupnú bránu s kasou a prezliekarňami. V budúcom roku by sa malo kúpalisko úplne dokončiť a sprístupniť verejnosti. Rozpočet na celý projekt je približne milión sedemstotisíc eur vrátane DPH.

Kúpalisko bude multifunkčné, zložené z toboganov, plaveckých dráh, detského bazénika a ďalších atrakcií. Veľkosťou sa vyrovná približne dvojnásobku plochy krytej plavárne.

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk