Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čadca má konečne dopravné ihrisko!

Publikované: 02. 10. 2013 15:00

Podarilo sa ho vybudovať po dlhých rokoch čakania. Napriek tomu, že v meste je veľa školákov, detí predškolského veku, znalosti z dopravnej výchovy sa museli doposiaľ učiť v provizórnych podmienkach.

Mesto bolo úspešné v grante ministerstva vnútra, ktoré poskytlo financie na vybudovanie areálu. Z novej plochy sa môžu tešiť všetky deti, najbližšie je však predškolákom na sídlisku Žarec. Práve tam ho mesto vybudovalo. Ihrisko sa podarilo vybaviť ochrannými prostriedkami, kolobežkami, korčuľami, dopravnými značkami a riadnou svetelnou signalizáciou. Plochu tvoria cvičné vozovky a chodníky. Cieľom tejto investície je podnecovať a zvyšovať záujem detí a žiakov o dopravnú výchovu, overovať vedomosti a schopnosti detí v uplatňovaní pravidiel cestnej premávky, bezpečnosti cestnej premávky a v technike jazdy, ako aj znižovať dopravnú nehodovosť detí.

Deti sú najohrozenejšou skupinou v rámci cestnej premávky. Neznalosť dopravných pravidiel nielenže neospravedlňuje, ale ani nechráni ľudský život. Preto výučba a návyky v rámci dopravy sú nevyhnutnosťou i pre najmenších. Dopravné ihrisko je dostupné pre všetky materské škôlky nachádzajúce sa v našom meste, ako aj pre žiakov I. a II. stupňa základných škôl. Harmonogram praktickej výučby pre jednotlivé materské škôlky a školy je potrebné konzultovať s Mestskou políciou Čadca.

Vybavenie dopravného ihriska finančne podporili: Nadačný fond Stredoslovenskej energetiky v Nadácii Pontis na základe úspešného projektu Mestskej polície Čadca, Nadácia pre deti Slovenska, Žilinský samosprávny kraj na základe projektu Mesta Čadca a sponzori Petramed s.r.o. Čadca, Michal Radolský Svrčinovec, MPK s.r.o. Čadca, Katarína Budošová – Centík Čadca.

S podporou Žilinského samosprávneho kraja

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk