Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čadca má najlepší projekt na ochranu seniorov v oblasti prevencie kriminality

Publikované: 07. 03. 2017 14:45

Odborníci ocenili nápad mestskej polície hľadať a zorganizovať dobrovoľníkov dôchodcov, ktorí budú navštevovať osamelých seniorov  a informovať ich, ako sa môžu chrániť a pomôcť si v prípade krízovej situácie.

Projekt „ Chráňme sa navzájom“ získal najvyššie ocenenie národného kola Európskej ceny prevencie kriminality z pomedzi všetkých prihlásených slovenských miest a  obcí a reprezentoval Slovensko na medzinárodnej úrovni v rámci  20-tich  členských krajín Európskej únie.

Európa sa vďaka Čadci dozvedela o tom, ako  možno prijateľným spôsobom vzdelávať seniorov, ktorí žijú osamelo, mimo sociálnych väzieb a neraz sú predmetom kriminálnych deliktov.

Aktivita sleduje aj ďalší dôležitý zámer. Spájať dôchodcov, vytvárať vzájomné vzťahy, rozvinúť pocit dôvery, spolupatričnosti i mieru spoluzodpovednosti za seba navzájom.

Mestskej polícii patrí  vďaka oceneniu aj 10 000 eur ako odmena na akcie v oblasti prevencie.

Úspech čadčianskych mestských policajtov ocenili v týchto dňoch i miestni poslanci.  Nielen originalitu projektu, ktorý policajti  realizujú ale i fakt, že si ním zabezpečili i ďalšie peniaze.

V rámci iných projektov sa policajtom podarilo získali i finančnú podporu na aktivity v oblasti prevencie drog,  na akcie zamerané na boj proti diskriminácii, predsudkom a prechádzaniu konfliktov.

15 tisíc eur si mestskí policajti vybojovali na modernizáciu kamerového systému v meste. Aj tieto zdroje sú z mimorozpočtových zdrojov mesta.

Dohromady sa vlastnou iniciatívou podarilo čadčianskym policajtom pritiahnuť minulý rok do rozpočtu takmer 20 tisíc eur navyše. Všetky využijú na svoju činnosť.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk