Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čadca sa konečne dočkala výstavby nového Horelického mosta

Publikované: 19. 05. 2016 08:00

Vydýchli si azda všetci. Posledné dni boli poriadne napäté. Horelický most je už niekoľko mesiacov v havarijnom stave.

Slovenská správa ciest sľúbila začatie výstavby  nového mostného objektu  už v marci, napriek tomu sa dlhé týždne stále nič nedialo.

Situáciu v posledných dňoch navyše skomplikovala situácia s odklonom dopravy smerom do Žiliny. Na hlavnej trase cez tunel opravovali cestári dilatačné chyby a tak  presmerovali všetku dopravu na Horelický most, ktorý  tak v jednosmernom režime čelili ďalšej zvýšenej záťaži.

Napätie obyvateľov ale i predstaviteľov mesta stúpalo. Predstavitelia samosprávy totiž nedokázali situáciu priamo ovplyvniť. O odklone dopravy sa Mesto Čadca dozvedelo  len z písomného stanoviska, k rokovaniam neboli zástupcovia mesta prizvaní a nemohli rozhodnutie pripomienkovať.

Začatie výstavby mala v rukách Slovenská správa ciest, ktorá podľa jej slov finišovala s výberom dodávateľa.

Toto všetko je dnes už minulosťou

V pondelok 23 mája 2016 o 15:00 hod. za účasti ministra dopravy Romana Brecelyho sa symbolicky poklepe kameň na výstavbu nového horelického mosta na mieste stavby – most Čadca – Horelica. Stavenisko si už dodávateľ stavby prevzal, starý mostný objekt  zbúrajú hneď ako dokončia  zodpovední obchádzkové trasy.

Budú tri.  Hlavná vedie cez železničné priecestie  na ulici Andrea Hlinku. Železnice finišujú s prácami, aby mohli trasu využívať.

Druhá trasa povedie cez Bukov -  Podzávoz. Tam upravia cestu, dorobia výhybne aby sa autá vedeli obchádzať. Cesta bude slúžiť hlavne autám  do 3,5 tony.

Tretia obchádzková trasa je určená hlavne pre záchranné zložky. Je to cesta do Capkov, tu sprejazdnia v priebehu výstavby nového mosta.

Dopravná situácia  v Čadci nie je jednoduchá. Výstavba nového mostného objektu však pomery v doprave v meste určite zjednodušia. Systémovo však pomôže doriešiť situáciu výstavba diaľnice D3 na úseku Bukov – Svrćinovec.

Aktuálne informácie z  Národnej diaľničnej spoločnosti hovoria, že  v súčasnosti prebieha verejná súťaž na zhotoviteľa pre úsek Bukov – Svrčinovec. S jeho výstavbou sa začne po podpísaní zmluvy s úspešným uchádzačom.

Na trase diaľnice D3 sa momentálne stavia na úsekoch  Svrčinovec – Skalité a  Žilina, Strážov – Žilina, Brodno.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk