Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čadca žila históriou

Publikované: 03. 08. 2015 15:01

V sobotu 25. júla sa niesla Palárikova ulica noblesou a eleganciou. Do Čadce zavítali historické vozidlá - veterány. Tento rok sa podujatia zúčastnilo rekordný počet áut - 150. Taký obrovský počet dal zabrať aj organizátorom, ale nakoniec sa všetky na Palárikovu ulici pomestili. Dominovali Slováci a Česi, ale našli sme aj Rakúšana, Maďara a dokonca tri francúzske posádky z Paríža, ktorým sa v Čadci veľmi páčilo a sľúbili, že budúci rok prídu vo väčšom počte. Podujatie zahájil primátor Čadce Milan Gura a Pavel Čimbora z turzovského veterán klubu.

18. ročník spanilej jazdy Beskyd really so sebou priniesol nádherné skvosty minulého storočia. Kto prišiel, rozhodne neľutoval. K videniu boli domáce aj svetové značky. Z tých domácich dominovali Škoda, Tatra a medzi zahraničnými mali početné zastúpenie značky BMW, Mercedes, Ford, Cadillac, Alfa Romeo, Rolls Royce, Porsche a mnohé iné zaujímavé značky. Z kuloárnych informácií sme sa dozvedeli, že auto jedného majiteľa malo hodnotu 4 mil. českých korún. Neopakovateľnú atmosféru dávno minulých rokov dotvárali aj samotní majitelia v dobových kostýmoch. Bolo veľmi zaujímavé sledovať kontrast dnešnej módy z tou spred niekoľkých desaťročí.

Čadčania majú historické vozidlá radi. Každý rok si tu nachádza cestu čoraz viac ľudí. Aj tento rok potvrdil vzrastajúci trend. Deti, dospelí, seniori - každá veková skupina prišla obdivovať stroje, pri ktorých akoby sa zastavil čas. Všetky do jedného boli v špičkovom stave. Aj z vyjadrenia majiteľov cítiť, že tento koníček sa musí robiť z lásky a od srdca. Pre Čadčanov malo toto podujatie aj iný bonus. Mali jedinečnú šancu dotknúť sa histórie v prítomnosti, čo sa len tak bežne nevidí... Tí, ktorí ste zmeškali, nezúfajte. Opäť o rok sa k nám história na malú chvíľu vráti.

 

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk