Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čadčania môžu pomaly oslavovať. Termín júlového otvorenia nového mosta Horelica je reálny.

Publikované: 04. 05. 2017 15:30

Zdá sa, že investor dodrží svoj sľub a sprejazdní novú mostnú komunikáciu v predstihu. Oceľová konštrukcia nového mostu je už hotová, jej poslednú časť pozvárali experti v týchto dňoch.

Stavbári začali s betónovaním 30 cm dosky, na ktorú neskôr umiestnia izolácie,  finálny asfaltový koberec. Termín kompletného odovzdania stavby je v októbri.

Čadčania však netrpezlivo čakajú na novú cestu, ktorá im zjednoduší prístup do centra mesta, a tak sa zodpovední rozhodli nepredlžovať zbytočne sprejazdnenie úseku.

Akonáhle sa objavia na moste rímsy, zábradlia, zvodidlá a dopravné značenie,  most môžu otvoriť pre vodičov.  Ostatné terénne úpravy pod mostným objektom aj v jeho okolí dokončí investor počas dopravnej prevádzky.

Stavbárom sa darí dodržať termíny aj vďaka tomu, že pracovali počas zimy a v tuhých mrazoch, aj keď  v obmedzenom režime.  Stroje bolo počuť aj za drsných podmienok – 20 stupňov.

Na moste sa pohybuje nateraz okolo 50 pracovníkov.  Ide zväčša o chlapov  z Kysúc a Oravy.  Pri expertných, odborných výkonoch, ktoré vykrývajú subdodávateľské firmy sa počet mužov na stavenisku zvykne o niečo zvýšiť.

S výstavbou mosta začala dodávateľská firma v júni minulého roka. Búracie práce starého objektu trvali približne tri mesiace, postupne sa začali prelínať  s prípravnými prácami na sanácii nových pilierov mostného objektu.

Nový most Horelica jednoznačne pomôže plynulosti dopravy v Čadci. Systémovo však rieši situáciu predovšetkým  výstavba diaľnice D3 na úseku Bukov – Svrčinovec, ktorú už takisto spustili.

Milan Gura:  „Mám veľkú radosť z toho, že sa blížime do finále.  Most Horelica je naozaj kľúčová dopravná tepna v Čadci a všetci vieme, čo nás to stálo úsilia, aby sa stavba rozhýbala. Buďme teda ešte záverečné týždne trpezliví  a verím, že letné prázdniny budeme už zvesela most využívať.“

Čadčania môžu pomaly oslavovať. Termín júlového otvorenia nového mosta Horelica je reálny.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk