Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čadčianskí poslanci zložili sľub do rúk staronového primátora

Publikované: 30. 11. 2018 10:30

Počas nasledujúcich štyroch rokov budú  o živote Čadčanov  rozhodovať  v mestskom zastupiteľstve prevažne nezávislí poslanci. Majú za sebou ustanovujúce zastupiteľstvo, ktoré viedol staronový primátor Ing. Milan Gura. Primátorského žezla sa chopil už po  tretíkrát, keď  v posledných komunálnych  voľbách predbehol  druhého  kandidáta v poradí Marcela Šula  o viac ako 10% s počtom 3170 hlasov.

Ing. Milan Gura: „Dôvera  zaväzuje, ale i povzbudzuje a teší. Mám možnosť pokračovať  v tom,  čo som pred ôsmimi rokmi začal a to je príjemný pocit. Mesto je veľký živý  organizmus, ktorý treba dlhodobo budovať, s ohľadom na záujmy obyvateľov a záujmy verejného dobra. Chcem byť primátorom všetkých Čadčanov. Mám túžbu spolupracovať s poslancami naprieč mestským zastupiteľstvom a urobím všetko preto, aby klíma v meste bola i naďalej pokojná a prajná v prospech budovania dobrých vzťahov  a budovania mesta.“

Prioritou čadčianskeho primátora  na ďalšie roky je i naďalej zostáva doprava, podpora aktivít k urýchlenej výstavbe diaľnice D3, bezpečnosť , čistota v meste  a vybudovanie Matičného námestia, ktoré by malo byť reprezentatívnym priestorom Čadčanov.

Zoznam zvolených poslancov v meste Čadca

Volebný obvod č. 1: Marián Kubala (NOVA), Jozef Kupka (nezávislý kandidát)

Volebný obvod č. 2: Pavol Holeštiak (nezávislý kandidát), Jozef Pajer (SaS), Peter Lariš (NOVA), Tomáš Urbaník (nezávislý kandidát)

Volebný obvod č. 3: Peter Strapáč (nezávislý kandidát), Slávka Zelníková (nezávislý kandidát), Martin Klimek (KDH), František Kučák (Smer – sociálna demokracia), Anna Korduliaková (NOVA), Dana Jašurková (nezávislý kandidát), Jaroslav Klus (nezávislý kandidát)

Volebný obvod č. 4: Marcel Šulo (nezávislý kandidát), Vladimír Malík (nezávislý kandidát), Jozef Vražel (nezávislý kandidát), Peter Zverec (nezávislý kandidát), Michal Duraj (SaS), Rudolf Cyprich (nezávislý kandidát), Anna Belousovová (nezávislý kandidát), Mária Badurová (nezávislý kandidát), Xénia Šurhaňáková (nezávislý kandidát), Peter Šimulák (NOVA), Jozef Rucek (nezávislý kandidát), Marián Hlaváč (nezávislý kandidát)

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk