Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čadčianskí školáci oslávili Deň detí

Publikované: 07. 06. 2016 15:00

Športová olympiáda, výtvarné súťaže, kultúrny program

V stredu 1. júna 2016 žilo naše mesto deťmi a ich aktivitami. Prím hral šport a v rámci akcie, ktorá nesie oficiálny názov „Deň športu a kultúry detí a mládeže mesta Čadca“ sa do rôznych športových disciplín zapojili stovky školákov z mestských základných škôl. Sviatočný program mali aj materské školy – športovú olympiádu a výtvarnú súťaž.

Veľké podujatie so všetkým, čo k nemu patrí

Mesto Čadca a organizátori mysleli aj na deti, ktoré sa priamo nezúčastnili súťaží. Pripravený bol bohatý kultúrny program a k dispozícii s voľným vstupom aj mestská plaváreň. Slávnostné otvorenie ako sa patrí so znelkou, nástupom všetkých zúčastnených a príhovorom prebehlo o 8.00 hod. v priestoroch Domu kultúry v Čadci, na rovnakom mieste sa uskutočnilo od 12.30 hod. aj slávnostné vyhlasovanie výsledkov všetkých súťaží a odovzdávanie cien, a to všetko pod patronátom primátora mesta.

Súťaže v 7 športoch a 15 disciplínach

Základné školy už po niekoľko rokov berú olympiádu na Deň detí aj prestížne. Súťažia nielen o prvenstvá a poháre v jednotlivých disciplínach, ale body za umiestnenia zo všetkých športov sa im spočítavajú a školy bojujú aj o cenný Putovný pohár za celkové prvenstvo. Základné školy súťažili v ľahkej atletike, basketbale, volejbale, futbale, vybíjanej, florbale a prehadzovanej, materské školy vo svojej špeciálnej športovej olympiáde a výtvarnej súťaži. Jednotlivé disciplíny sa odohrávali v mestských športových halách a telocvičniach, na plavárni a pred domom kultúry. V prípade nepriaznivého počasia bola pripravená aj „mokrá“ alternatíva.

Síce sa bojovalo o medaily a putovný pohár, no nad všetkým bolo cítiť súdržnosť a výbornú atmosféru. Deti si priali, podporovali sa navzájom, napríklad deviataci s piatakmi, spojili sa pre jeden cieľ a fandili aj kamarátom z iných škôl. Čadčianský Deň detí sa opäť vydaril a športom rozhýbal takmer celé školy.

Organizátori a spoluorganizátori: Mestský úrad Čadca, Centrum voľného času Čadca, Mestský podnik služieb Čadca, KIC Mesta Čadca, čadčianske ZŠ, MŠ a ZUŠ, futbalový a beach volejbalový klub.

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk