Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čadcu čakajú najväčšie investície za posledné roky

Publikované: 14. 12. 2017 11:00

Už v budúcom roku by mali obyvatelia Čadce výrazne pocítiť pozitívne zmeny. Poslanci dali  zelenú investíciám a finančným injekciám, ktoré sa odrazia na kvalite vo viacerých oblastiach života v meste.

Asi najväčšiu pozornosť si zaslúži suma, ktorá smeruje do mesta zo zdrojov Európskej únie a to vo výške 1,2 milióna eur.  Tento balík posiela mesto do opravy ciest na dvoch najväčších čadčianskych sídliskách Žarec a Kýčerka. Komunikácie sú v žalostnom stave  a ich kompletná rekonštrukcia je viac ako nevyhnutná.

Radnica poteší na budúci rok i všetky športové kluby. V rámci grantových dotácii navyšuje mesto finančný balík o ďalších 30 tisíc, čo znamená, že  dohromady prerozdelí športovcom 120 tisíc eur. Ani krytá plaváreň neostane s obnovou bokom. Budúci rok sa chystá výmena kompletného presklenia a okien.

Vedenie radnice chce potešiť i hokejbalistov, ktorým vybuduje kompletne nový štadión v objeme 170 tisíc eur.

Dom kultúry bude pokračovať v rekonštrukcii vnútorných priestorov. Po úspešnej obnove kinosály inštitúcia preinvestuje ďalších 50 tisíc eur.

Čadčania sa majú v budúcom roku naozaj na čo tešiť.

Ing. Milan Gura, primátor mesta: „Čadčania sa môžu tešiť na rozvojový rok. Dôkazom je aj práve schválený rozpočet pre rok 2018. Čakajú nás veľké projekty. V oblasti rozvoja cestnej infraštruktúry sa zvýšia výdavky na opravy ciest, chodníkov a priechodov. V rozpočte sú zahrnuté aj financie na výstavbu nových parkovísk na sídlisku Kýčerka. Rozpočet ráta s veľkými investíciami do naších škôl ako kompletná rekonštrukcia MŠ SNP, výmena okien na ZŠ s MŠ Podzávoz, ZŠ Komenského a zateplenie MŠ na Horelici.  Mesto navyšuje aj výdavky na šport, konkrétne sa jedná o dotácie pre športové kluby v meste. Plánuje sa s výstavbou hokejbalového ihriska, rekonštrukciou tribúny, krytej plavárne, obnovou detských ihrísk či budovaním nových.“

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk