Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čakajú nás návštevy cintorínov

Publikované: 28. 10. 2015 13:30

V týchto dňoch začíname navštevovať hroby našich blízkych. Vo väčšej intenzite, ako sme na to počas roka zvyknutí, prichádzame na pietne  miesta a vraciame sa k spomienkam. Pre mnohých ide  o bolestivú - ťaživú chvíľu,  určite však patrí k momentom, keď  si uvedomujeme, že sme tu všetci len na určitý čas...

Deň zosnulých a sviatok Všetkých svätých má však i praktický rozmer. Na jednom mieste, v jednom čase sa kumuluje väčšie množstvo ľudí.  Preto je dôležité dodržiavať režim, pravidlá a byť tolerantní a ústretoví voči okoliu a ostatným návštevníkom cintorínov.

Roky dozadu ukázali, že na pietnych miestach ubiehajú dni v dostatočnej korektnosti a vzájomnej úcte, situáciu však už menej zvládame pri parkovaní pred bránami cintorínov. Hustota a intenzita statickej dopravy sa v týchto lokalitách zvyšuje a my často skĺzavame do neohľaduplnosti, v snahe zaparkovať v čo najkratšej vzdialenosti od hranice hrobov.  Dávajme preto pozor.

Pracovníci mestského podniku sú v týchto dňoch vo väčšej pohotovosti. Intenzívnejšie sa starajú o vnútro i okolie cintorínov, kontrolujú a monitorujú situáciu s odpadom v smetných nádobách.

Pre poriadok pripomíname, že v Čadci máme štyri verejné cintoríny.  U Krkošky, na Horelici, na Kýčere a v meste na ulici 17. Novembra. Aj tento rok budú počas dní zosnulých k dispozícii v čo najväčšej miere. Na cintoríne na Horelici otvoria rampu k cintorínu pre pohodlnejší príchod. Mesto ponúka i novú službu  - automaty na sviečky.

Cintoríny v Čadci zápasia so svojimi ťažkosťami. Hlavným problémom je oplotenie, na ktoré už mesto schválilo peniaze, nakoniec však smerovali inde. Prísľub výstavby oplotenia ale zo strany mesta je, rovnako ako plán - vybudovať urnový háj.  Na cintoríne na Kýčere sa opravil centrálny kríž, ktorý bol v dezolátnom stave. Nanovo ho osadili, očistili a natreli.

Vedenie mesta ešte raz prosí všetkých občanov počas nastávajúcich dní o ohľaduplnosť a disciplinovanosť. Aby sme sa všetci vracali domov s dobrým pocitom.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk