Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Centrum voľného času v nových priestoroch

Publikované: 23. 08. 2016 09:45

Zmysluplné napĺňanie voľného času detí a mládeže nie je v záujme len rodičov. V tomto smere plní svoje dôležité postavenie aj samospráva, v našom prípade mesto Čadca. Centrá voľného času, tým starším pripomenieme, že sú v podstate nasledovníkmi Domov pionierov, sa starajú o rôzne druhy aktivít našich detí, ale aj staršej  mládeže. Pre všetkých, ktorí starostlivosť a ponuku CVČ v Čadci využívajú, má mesto dôležitú a sme presvedčení, že výbornú správu –  čadčianske CVC-éčko bude už od septembra pôsobiť v nových dôstojnejších a lepších priestoroch.

Zo starého do nového

Doteraz mali pracovníci a ich „zverenci“, teda deti, ktoré navštevovali krúžky rôzneho zamerania, svoj domovský stánok v jednej z budov bývalej základnej škole na Ulici A. Hlinku. Boli síce vo svojom, ale stavba a v priestory v nej si vyžadovali permanentnú starostlivosť a pamätajú už skutočne desaťročia. Od septembra 2016 sa situácia zmení, CVČ nájde svoje nové sídlo a zázemie na Základnej škole J. A. Komenského na Kýčerke. Na najmladšej „základke“ v meste, na škole, kde sa pred nedávnom dobudovala krásna nová telocvičňa, budú mať deti k dispozícii aj síce staršie, ale predsa vonkajšie multifunkčné ihrisko a napríklad aj dopravné ihrisko priamo v areáli. Nehovoriac o vyhovujúcich vnútorných priestoroch, triedach či kanceláriách. Na Hlinkovej ulici nič z toho, okrem staručkej a malej telocvične, nemali.

CVČ Bližšie k deťom

Cieľom presunu bolo dať deťom nielen vyhovujúcejšie a krajšie priestory, ale doslova priblížiť sa k nim. Sídlisko Kýčerka je najväčšou mestskou aglomeráciou, žije tu približne 10000 obyvateľov a tak bude mať logicky väčšina „krúžkarov“ naozaj bližšie k svojim pedagógom a miestu, kde sa v poobedňajších hodinách môže venovať svojim koníčkom. Áno, ostatní pocítia zmenu, pár krokov naviac, ale bude to len otázkou času, kedy si zvyknú a ocenia výhody presunu.

Rozumné a koncepčné riešenie

Ján Polák, vedúci oddelenia školstva, kultúry, mládeže a športu: „Presun sme zodpovedne pripravovali už dlhšie, schvaľovanie prešlo a bolo odsúhlasené zainteresovanými komisiami a orgánmi. Počas prázdnin sa nám ho darí aj prakticky finalizovať. Deti sa môžu tešiť na krajšie, väčšie a vhodnejšie zázemie, pedagógovia budú mať na svoju zodpovednú a neľahkú prácu väčší komfort a neporovnateľne lepšie možnosti a pokoj. Jednoducho, ideme bližšie k deťom, mesto šetrí náklady, konečne sme centru našli sídlo, ktoré si zaslúži!

Slová a argumenty vedúceho odboru Jána Poláka sú veľavravné, mestu sa podaril rozumný a koncepčný krok, ušetrí náklady na správu starej nevyhovujúcej budovy a vytvorí lepšie zázemie pre deti a mládež nášho mesta.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk