Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čo rieši komisia cestovného ruchu, za čo zodpovedá komisia na ochranu verejného záujmu?

Publikované: 05. 05. 2015 12:30

Postupne predstavujeme prácu a zmysel komisií mestského zastupiteľstva v Čadci. Ich základnú zostavu tvoria mestskí poslanci doplnení odborníkmi z radu verejnosti. Skupina pracuje ako poradný orgán, stretáva sa aspoň raz za štvrť roka.

Komisia cestovného ruchu  - jej predsedom je poslanec Vladimír Malík. Čadca je srdcom regiónu Kysúc, oblasťou bohatou ma prírodné krásy a turistický ruch. Čadca by mala byť lídrom v rozvíjaní projektov, ktoré pritiahnu do tejto oblasti  čo najviac turistov.  Práca komisie by mala preto odrážať aj túto snahu a motívy. Vladimír Malík je predsedom komisie cestovného ruchu po prvý krát. V súvislosti s jej prácou povedal: „Neviem,  ako presne komisia " fungovala" doteraz - ja chcem docieliť ,aby to nebola len formálna diskusia - chcem aby z tejto skupiny vychádzali dobre podnety pre rozvoj Kysúc. Myslím, že veľké fabriky už v tomto regióne nevyrastú, preto sa treba sústrediť sa na cestovný ruch – to je cesta ,ako sa dá zvýšiť zamestnanosť na Kysuciach“.

Pre Čadcu je podľa Vladimíra Malíka do budúcna výzva zvýšiť informovanosť o regióne.  „Ak chceme k nám prilákať ľudí, oblasť musíme nielen zatraktívniť, ale dať o tom prípadným turistom vedieť. Mám o tom svoju predstavu - chcem spojiť sily s každým, kto chce niečo v tomto smere urobiť . Na niektorých veciach už pracujem. Som optimista a verím, že v Čadci sa nám podarí v tomto smere pohnúť veci dopredu a ponúknuť návštevníkom dôvod - prečo sa k nám prídu pozrieť.

Komisia na ochranu verejného záujmu  – predsedom je Michal Duraj.  Komisia dozerá na to, aby aktivity všetky poslancov a verejných činiteľov mesta Čadca neboli v prípadnom konflikte, naopak v súlade s verejným záujmom. V praxi to napríklad znamená, že komisia uschováva potvrdenia o podaní daňových priznaní k dani z príjmu fyzických osôb za predchádzajúci kalendárny rok.  Členovia komisie majú právo požiadať verejného funkcionára o vysvetlenie v prípade pochybnosti o jeho aktivitách.  Majú právo dať podnet na začatie konania v prípade ak majú nedosta­točné vysvetlenia o aktivitách či majetkových pomeroch jednotlivých verejných funkcionárov.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk