Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čo rieši komisia kultúry, za čo zodpovedá komisia pre prevenciu protispoločenskej činnosti?

Publikované: 16. 04. 2015 14:00

Postupne predstavujeme prácu a zmysel komisií mestského zastupiteľstva v Čadci. Ich základnú zostavu tvoria mestskí poslanci doplnení odborníkmi z radu verejnosti. Skupina pracuje ako poradný orgán, stretáva sa aspoň raz za štvrť roka.

Komisia kultúry  - jej predsedom je poslanec Martin Klimek. Už samotný názov napovedá, že skupina poslancov a odborníkov sa stará o naplnenie poslania kultúry v Čadci. V reálnom živote ide o fungovanie kultúrnych inštitúcii a organizovanie kultúrnych podujatí. Podobne ako v komisii športu, poslanci rokujú o financiách na jednotlivé kultúrne akcie a o dotáciách pre kultúrne organizácie, ktoré aj keď nie sú často mestskými zložkami  - organizujú podujatia v prospech občanov mesta, preto ich radnica podporuje.

K organizáciám a podujatiam, ktoré môžu počítať s takouto podporou mesta je napríklad Kysucká knižnica. Riadi ju síce ŽSK, ale jej akcie majú pozitívny dopad na obyvateľov mesta. Palárikova Raková je projekt, ktorý dlhodobo mesto podporuje i akcie Kysuckého osvetového strediska.

Podľa Martina Klimeka, poslanci kultúrnej komisie hodnotia úroveň kultúrnych podujatí. Podľa jeho názoru, mesto za posledné roky kultúrne pobehlo dopredu a má sa čím pochváliť. Peňazí v kultúre síce nikdy nie je dosť, napriek tomu v Čadci vznikajú, podľa neho, divácky úspešné projekty. Martin Klimek pozitívne hodnotí návrat podujatia - Oceňovanie osobností mesta Čadca. Akcia sa vrátila naspäť do života, napĺňa svoje poslanie a má podľa neho dobrú úroveň.

Komisia pre prevenciu protispoločenskej činnosti  – predsedom je Marcel Šulo.  Ako povedal, komisia sa zaoberá predovšetkým prácou mestskej polície, bezpečnosťou v meste a opatreniami na zvýšenie ochrany ľudí a majetku. Sekretárom komisie je náčelník mestskej polície, ktorý  poskytuje základné informácie poslancom a operatívne reaguje na problémy. Komisia prehodnocuje lokality vhodné na umiestňovanie kamier v rámci kamerového systému, zaoberá sa vhodnosťou umiestňovania retardérov, dopravných značiek.  Komisia rieši aj sťažnosti občanov na prácu mestských policajtov.  Dôležitou témou sú projekty a programy v rámci prevencie v bezpečnosti.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk