Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čo rieši komisia výstavby, za čo zodpovedá dopravná komisia?

Publikované: 23. 02. 2015 16:00

Postupne predstavujeme prácu a zmysel komisií mestského zastupiteľstva v Čadci. Pred niekoľkými dňami sme písali o finančnej komisii a komisii výstavby, dnes predstavíme ďalšie dve.

Aj tu platí, že  základnú zostavu komisie  tvoria mestskí poslanci doplnení odborníkmi z radu verejnosti. Skupina pracuje ako poradný orgán, stretáva sa aspoň raz za štvrť roka.

Komisia výstavby a územného plánovania

Predsedom  je  poslanec Jozef Pajer.  Podľa jeho vyjadrenia ide o najviac vyťaženú mestskú komisiu spomedzi všetkých. Zameriava sa hlavne na dodržiavanie stavebného zákona pri realizácii nových stavieb ale i rekonštrukcii budov. Má na zreteli celkový rozvoj a vzhľad mesta, stavebnú činnosť na celom jeho území.

Komisia sa zaoberá kolaudáciami, kontroluje investičnú výstavbu, ktorej investorom je mesto Čadca. Preveruje podnety a sťažnosti od občanov, rieši interpelácie poslancov a zásadné problémy v spolupráci so zastupiteľstvom.

Veľkou výzvou z pohľadu komisie výstavby je podľa predsedu Pajera veľký obchvat Čadce, ktorý by mal výrazne pomôcť dopravnej situácii v meste. Za projekt zodpovedá Národná diaľničná spoločnosť, mesto podľa jeho vyjadrenia úspešne spolupracuje na začatí investičnej akcie.

Komisia dopravy a správy mestských komunikácii

Predsedom je Michal Duraj. Komisia dopravy sa zaoberá predovšetkým  otázkami dopravnej situácie a starostlivosťou a obnovou mestských komunikácii. Skupina zložená z poslancov a odborníkov hodnotí kvalitu zimnej údržby, rieši sťažnosti obyvateľov z hľadiska parkovacích miest, dostatočného prístupu k lokalitám, poškodených vozoviek, chodníkov, zaberá sa prioritami budovania nových ciest a komunikácii.

Dôležitou agendou je dopravná situácia v meste z hľadiska hustoty dopravy a s ňou spojené dôležité dopravné investície akou bol v poslednom čase malý obchvat  Čadce. Komisia výstavby úzko spolupracuje s komisiou výstavby. Aj tu platí, že veľkou výzvou  pre mesto z pohľadu dopravy je dlho očakávaný projekt budovania diaľnice Bukov - Svrčinovec, ktorý by mal významne ovplyvniť charakter dopravy v Čadci.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk