Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Dážď preveril novostavbu a zastavil hokejbalový turnaj. Primátor žiada odstránenie nedostatkov

Publikované: 05. 09. 2018 11:45

Hokejbalový turnaj na hody v Čadci nevyšiel. Nové hokejbalové ihrisko, na ktorom ešte nestihli vyschnúť stopy od posledných prác má „trhliny“. Preverilo ho počasie, ktoré zastavilo pripravované hokejbalové zápasy. Kvôli dažďu zrušila radnica, v rámci osláv i omšu na námestí.

V minulosti primátor mesta Milan Gura sľúbil, že v meste vybuduje nový hokejbalový štadión a že čadčianskí hokejbalisti budú mať dôstojné miesto a zázemie pre svoj koníček. Stalo sa. Plocha je postavená, nie však skolaudovaná. Turnaj, ktorý chceli hokejbalisti odohrať ešte pred odovzdaním stavby, nevyšiel.

Primátor Milan Gura: „Chcel som byť ústretový, aby zápasy mohli bežať, aj keď stavba ešte nie je riadnym športoviskom. Prikývol som aj napriek tomu, že sám som mal pochybnosti. Kvôli počasiu sa však nehralo a ja dnes poviem vďaka Bohu, že dážď prišiel a preveril stavbu, ktorá sa ukázala problematickou.“

Zdá sa, že dodávateľ neurobil všetko ako mal. Prívaly vody zatopili plochu. Voda z ihriska neodteka, a to nie je dobré. Stavba zatiaľ nie je prebratá ani zaplatená a mesto tak podľa šéfa radnice neurobí, pokiaľ nebudú odstránené nedostatky.

Na každej stavbe mesto prísne kontroluje dodržanie podmienok zmluvy. Tak to bude aj v tomto prípade. „Verím, že v priebehu septembra dodávateľ všetky nedostatky odstráni k našej spokojnosti, aby sme mohli plochu skolaudovať a športovcom ju dôstojne odovzdať,“ dodal primátor.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk