Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Demolačné práce na Horelickom moste v polovici

Publikované: 18. 08. 2016 07:00

Približne mesiac prešiel, čo sa dodávateľská firma vrhla do búracích prác starého mosta Horelica. Zbíjačky a ťažké mechanizmy sa pustili do likvidácie jedenásť tisíc ton betónu, ktorej časť ostáva zatiaľ na stavenisku. Stavbári betón drvia a používajú na výrobu podkladových plošín pre stanovisko žeriavov a ťažkých mechanizmov. Neskôr betón odvezú a zlikvidujú.

Prácam zatiaľ praje i počasie,  stavbárom sa darí dodržať časový harmonogram. Ako nás informoval hlavný projektant dodávateľskej firmy Stanislav Palárik, búracie práce sú približne v polovici, do konca septembra by mali byť s likvidáciou posledných zbytkov starého mosta hotoví, dúfajú však že to stihnú i skôr.

V týchto dňoch vidieť na stavbe i prvé vŕtacie práce pre výstavbu veľkopriemerovýchpilotov. Práve na nich sa bude  do výšky vypínať nový mostný objekt.

Stavebná firma po dohode so železnicami musela stavebne zabezpečiť i ochranu železničného koľajiska prostredníctvom betónových plošín.  Ďalšie stavebné práce sa pravdepodobne nevyhnú i železničným výlukám.

Presne o rok  - v júli 2017 - by obyvatelia Čadce  v obmedzenom režime mohli začať  jazdiť cez nový mostný objekt.

Horelický most bol už niekoľko mesiacov v havarijnomstave.  Slovenská správa ciest sľúbila začatie výstavby už v marci, dlhé týždne sa stále nič nedialo. Napätie obyvateľov i predstaviteľov mesta stúpalo. Samosprávanedokázala situáciu priamo ovplyvniť.

V polovici mája za účasti ministra dopravy  Romana Brecelyho symbolicky poklepali kameň na výstavbu nového mostného objektu. Začalo sa s výstavbou nových obchádzkových trás.

Hlavná vedie cez železničné priecestie  na ulici Andrea Hlinkul, železnice prejazd upravili, aby mohli trasu využívať i tranzitné kamióny, takže všetka doprava.   Druhá vedie cez Bukov -  Podzávoz.  Cesta bude slúžiť hlavne autám  do 3,5 tony.

Tretia obchádzková trasa je určená hlavne pre záchranné zložky. Je to cesta do Capkov, tu sprejazdnia v priebehu výstavby nového mosta.

Dopravná situácia  v Čadci nie je jednoduchá. Výstavba nového mostného objektu však pomery v doprave v meste určite zjednodušia. Systémovo však pomôže doriešiť situáciu výstavba diaľnice D3 na úseku Bukov – Svrčinovec.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk