Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Deň plný detskej radosti

Publikované: 05. 06. 2015 14:45

Mesto Čadca počas celého roka usporiadáva množstvo akcií pre deti.  Jedna z nich je ale iná, výnimočná. Je plná radosti, smiechu a emócií – medzinárodný deň detí. Tento rok pripravilo mesto v spolupráci s Domom kultúry celodenný program plný prekvapení a zážitkových atrakcií.

Program odštartoval o 8.00 hodine pred Domom kultúry, kde sa stretli žiaci základných škôl a oficiálne otvorili športový deň. Následne sa presunuli na športoviská, kde súťažili v rôznych športových disciplínach. V areáli futbalového štadióna  sa súťažilo v ľahkej atletike a chlapci si samozrejme zmerali sily na futbalovom ihrisku. Na ZŠ J. A. Komenského  sa súťažilo v basketbale, na ZŠ Rázusová vo volejbale, ZŠ M.R. Štefánika  bola dejiskom vybíjanej a florbalové zápasy prebiehali v telocvični na A. Hlinku. Na záver športového dňa sa vrátili pred Dom kultúry, kde prebehlo oceňovanie jednotlivých disciplín.

Od 14.00 hod. začal oficiálny program, ktorý odštartoval primátor Milan Gura. Bohatý program na Matičnom námestí prilákal niekoľko stoviek detí v doprovode rodičov. Tí najmenší sa dosýtosti vyšantili na trampolíne, skákacom hrade a nechýbal ani aquazorbing. Kto mal chuť rozvíjať svoju kreatívnu tvorivosť, mohol navštíviť výtvarné dielne, kde deti maľovali tričká na plátno, vyrábali rôznu bižutériu a pod. Svoju kreativitu naplno prejavili pri maľovaní na tvár. Súčasťou výtvarných dielní bola aj vernisáž výtvarných prác detí materských škôl „Čarovný farebný svet“ .

Nechýbala ani Mestská polícia(MP), ktorá sa u detí dlhodobo zameriava na preventívne aktivity. Pre deti pripravila dopravné ihrisko, kde si mohli precvičiť teoretické znalosti z cestnej premávky, prípadne sa niečo nové priučiť. Okrem toho boli deťom k dispozícii autá mestskej polície, kde sa naučili ovládať vysielačku, spustiť maják atď...

Súčasťou programu boli aj rôzne súťaže. Najväčší záujem bol o spevácku súťaž, do ktorej sa zapojili desiatky detí. Najmladšia speváčka mala iba 3 roky. Kopec srandy si deti užili v rámci pohybových aktivít. Skákanie vo vreci, triafanie lopty na terč a súťaže zamerané na rýchlosť a postreh rozveselili všetky detské tváre. Každý, kto sa zapojil do súťaže, dostal milú odmenu.

Príjemné popoludnie strávili aj dospelí. Na pódiu predstavili svoj  spevácky repertoár žiačky oboch základných umeleckých škôl v Čadci. Pri ich nádherných piesňach snáď zaplesalo srdce každého v publiku. Predstavili sa aj iné umelecké telesá. Ich vystúpenia boli odmenené viacnásobným potleskom ako dospelých, tak aj detí.

Vrcholom programu bolo vystúpenie hasičov, ktorí predviedli ukážku, v rámci ktorej vyslobodili zraneného človeka z auta. Niekoľko minútová ukážka pritiahla pozornosť všetkých prítomných.

Nečakaným, ale o to viac príjemným prekvapením bolo odovzdanie darčekového balíčka pre najpočetnejšiu rodinu na podujatí. Rodičia s piatimi deťmi tak odchádzali domov s príjemným zážitkom.

A práve o to ide. Budovať pozitívne vzťahy medzi mestom a deťmi, rodinami, občanmi... Byť hrdý na to, že v meste sa deje niečo výnimočné a myslí sa na každú skupinu. Zároveň sa budujú tradície, na ktoré môžeme s radosťou spomínať a odovzdávať ich s pokolenia na pokolenie.

Okrem  spomínaných aktivít mohli deti využiť  aj bezplatný vstup na mestskú plaváreň.

Detský smiech a v očiach iskry radosti. To bol pohľad, ktorý videl každý, kto 1. júna navštívil Matičné námestie. Okrem krásnych zážitkov si každé dieťa odnieslo odmenu.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk