Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Deň zeme 2012

Publikované: 20. 04. 2012 08:55

 

Základná škola na ul. M. R. Štefánika za zapojila do čistenia prírody pri príležitosti Dňa Zeme

22. apríl je deň, kedy si ľudia na celom svete pripomenú najväčší sekulárny sviatok Deň Zeme, ktorý slávia ľudia spoločne na celej planéte bez ohľadu na pôvod, vieru alebo národnosť.

Pri príležitosti tohto sviatku, rovnako ako po minulé roky, tak i v tomto roku sa podieľajú na čistení svojho okolia i žiaci základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Čadca.

Je veľmi priaznivý jav, keď dospelí a pedagógovia pestujú už u najmladších žiakov pozitívny vzťah k prírode a to nielen poskytovaním informácií o životnom prostredí, jeho stave, ale aj podnecovaním detí k ochrane životného prostredia, napríklad formou upratovania a čistenia prírody.

Vo štvrtok 19. apríla 2012 pri príležitosti Dňa Zeme sa žiaci zo Základnej školy na ul. M.R. Štefánika zapojili do projektu " Vyčistime si Slovensko", ktorý vyhlásilo ministerstvo ŽP. Tento deň prežili príjemne a užitočne pri čistení prírody vo svojom blízkom okolí. Starší žiaci zbierali odpad na sídlisku Žarec a čistili brehy potoka v Rieke. Mladší žiaci, ktorí okrem toho,  že vyzbierali odpad v areáli školy, si realizovali enviromentálne aktivity. V prírodopisnej učebni sa žiaci učili zábavnou formou spoznávať lesné živočíchy a rastliny. Počas aktivity "Separovanie pre lepší život" sa  oboznámili s pojmami separácia, komodity, ozónová diera, ale hlavne sa učili separovať. Výsledkom  aktivity pod názvom "Veselší život s odpadom" boli rôzne postavičky, ktoré si žiaci zhotovili z odpadu. Zruční tretiaci a štvrtáci si drôtovali srdiečka a kamienky pod odborným dohľadom pani Kulovej. Všetky aktivity  smerovali k tomu, aby si žiaci uvedomili dôležitosť prírody pre náš život na Zemi a starali sa o ňu.

Všetci tí, ktorým leží na srdci čistota našej prírody a stav životného prostredia sa v tomto období môžu zapojiť do čistiacich a upratovacích akcií zameraných na zbieranie odpadu, čistenia prírody, či iných aktivít s cieľom zvýšenia ekologického povedomia obyvateľov Čadce.

 

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk