Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Deti v Martinkovom potoku majú vynovené ihrisko

Publikované: 17. 08. 2017 14:00

Mesto Čadca sa rozhodlo existujúcu detskú plochu nielen opraviť, ale aj rozšíriť o nové herné komponenty určené na relax a zábavu. Deťom pribudol na hranie nový kolotoč, lezecká stena pre najmenších a hrazdy na cvičenie.

Základom investície sú však opravy už existujúcich komponentov. Detská plocha v Martinkovom potoku je osadená v šikmom brehu. Pred šiestimi rokmi tam mesto spevnilo brehy a vyrovnávalo plochu výdrevami (drevené kláty), ktoré vplyvom počasia postupne zvetrali a stratili na pôvodných vlastnostiach a kvalite.

V uplynulých dňoch pracovníci Mestského podniku služieb Čadca začali s ich odstraňovaním.  Brehy postupne zošikmili a uložili na ne zatrávňovacie panely. Ihrisko lemujú obrubníky.

Detské ihriská v Čadci podrobil nedávno kontrole Inšpektorát práce. Mesto upozornil na to, že zmenou legislatívy dopadové plochy pri šmykľavkách už nespĺňajú zákonné normy. Aj v tomto smere dôjde k úpravám v  Martinkovom potoku, ale nielen tam. Mesto Čadca sa stará  v meste o 11 ihrísk. Na všetkých  bude musieť prispôsobiť stav detských komponentov tejto zákonnej požiadavke.

Mesto rovnako plánuje vymeniť šesťročné drevené kláty za obrubníky na všetkých detských plochách tak , ako v Martinkovom potoku, aby plnili svoju úlohu bez  ďalšieho zásahu najbližších niekoľko rokov.

V Martinkovom potoku zaznamenali miestni aj ďalšiu príjemnú zmenu.  Vedľa detského ihriska oplotili aj malú futbalovú plochu, opravili tam lavičky a osadili basketbalový kôš.  Príležitosti na aktívny oddych a relax budú mať miestne deti oveľa viac.

Milan Gura: „ Sme si vedomí toho, že deti potrebujú svoj priestor na oddych a aktivity.  Vieme, ako mnohé z nich trávia  voľný čas. Počítače a telefóny do veľkej miery vytláčajú aktívny oddych. V meste chceme preto skvalitňovať verejné priestory, ako sú napríklad detské ihriská, aby mali čadčianske deti dostatok príležitostí a motivácie aktívne tráviť svoj voľný čas.“

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk