Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Deti z našich škôl preukázali fantastické vedomosti - AKTUALIZOVANÉ

Publikované: 25. 04. 2014 10:30

Na Základnej škole Komenského sa stretli štvorčlenné družstvá tretiakov a štvrtákov z čadčianskych škôl, aby si zmerali vedomosti o svojom rodnom kraji, o Kysuciach. Veľká študovňa na ZŠ Komenského sa zaplnila nielen súťažiacimi, ale aj ich spolužiakmi, ktorí ich prišli povzbudiť, niečo sa podučiť a tiež si aj zasúťažiť. V porote zasadli Mgr. Veronika Pauková - historička z kysuckého múzea v Čadci, Ing. Marcel Čelko – predseda turistov TJ Lokomotíva Čadca a predsedom poroty bol Ing. Milan Gura – primátor nášho mesta. Podujatie zorganizovali Tuláci – mladí turisti z CVČ a TJ Lokomotíva Čadca. Prvýkrát sa táto súťaž konala už v roku 2003.

Súťažiaci si zmerali sily v troch kolách a víťazi potom vo finále riešili tajničku. V 1. kole – vedomostnom víťazili Salamandre zo ZŠ Komenského, 2. kolo - videoprojekcia vyšlo najlepšie Štvorlístku z Horelice a z 3. kola – slepá mapa najúspešnejšie vyšli opäť Salamandre. Bolo úžasné sledovať ako sa tí malí šprtkovia vedeli orientovať na mape Kysúc. Vyzerá to, že každý jeden by strčil v tejto disciplíne do vačku hocktorého deviataka. Kým v prvých ročníkoch bola slepá mapa postrachom súťažiacich, tí tohtoroční priam excelovali. Hlavne teda Evička Grochalová z družstva Salamandrov.

Po troch kolách postúpili do finále domáce Salamandre z Kyčerky a Veveričky zo Žarca. Vo finále zaúradovala šťastena, ktorá sa priklonila na stranu Veveričiek a tajničku „Na Kysuciach nie je nuda, je to moja rodná hruda. Kysuce sú preúžasné, je to detstvo krásne, šťastné.“ , vyriešili prví. Vďaka sponzorom mestu Čadca, Kysuckému múzeu Čadca, CVČ Čadca a TJ Lokomotíva Čadca si všetci súťažiaci odniesli zo súťaže niečo na pamiatku a všetci finalisti boli odmenení špeciálnymi cenami poroty, ktoré si naozaj zaslúžili.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk