Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Deti z našich škôl preukázali fantastické vedomosti - AKTUALIZOVANÉ

Publikované: 25. 04. 2014 10:30

Na Základnej škole Komenského sa stretli štvorčlenné družstvá tretiakov a štvrtákov z čadčianskych škôl, aby si zmerali vedomosti o svojom rodnom kraji, o Kysuciach. Veľká študovňa na ZŠ Komenského sa zaplnila nielen súťažiacimi, ale aj ich spolužiakmi, ktorí ich prišli povzbudiť, niečo sa podučiť a tiež si aj zasúťažiť. V porote zasadli Mgr. Veronika Pauková - historička z kysuckého múzea v Čadci, Ing. Marcel Čelko – predseda turistov TJ Lokomotíva Čadca a predsedom poroty bol Ing. Milan Gura – primátor nášho mesta. Podujatie zorganizovali Tuláci – mladí turisti z CVČ a TJ Lokomotíva Čadca. Prvýkrát sa táto súťaž konala už v roku 2003.

Súťažiaci si zmerali sily v troch kolách a víťazi potom vo finále riešili tajničku. V 1. kole – vedomostnom víťazili Salamandre zo ZŠ Komenského, 2. kolo - videoprojekcia vyšlo najlepšie Štvorlístku z Horelice a z 3. kola – slepá mapa najúspešnejšie vyšli opäť Salamandre. Bolo úžasné sledovať ako sa tí malí šprtkovia vedeli orientovať na mape Kysúc. Vyzerá to, že každý jeden by strčil v tejto disciplíne do vačku hocktorého deviataka. Kým v prvých ročníkoch bola slepá mapa postrachom súťažiacich, tí tohtoroční priam excelovali. Hlavne teda Evička Grochalová z družstva Salamandrov.

Po troch kolách postúpili do finále domáce Salamandre z Kyčerky a Veveričky zo Žarca. Vo finále zaúradovala šťastena, ktorá sa priklonila na stranu Veveričiek a tajničku „Na Kysuciach nie je nuda, je to moja rodná hruda. Kysuce sú preúžasné, je to detstvo krásne, šťastné.“ , vyriešili prví. Vďaka sponzorom mestu Čadca, Kysuckému múzeu Čadca, CVČ Čadca a TJ Lokomotíva Čadca si všetci súťažiaci odniesli zo súťaže niečo na pamiatku a všetci finalisti boli odmenení špeciálnymi cenami poroty, ktoré si naozaj zaslúžili.

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk