Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Detské políčka pre červené líčka v ZŠ s MŠ Čadca - Podzávoz

Publikované: 11. 06. 2019 15:00

Materská škola na Podzávoze, ktorá je súčasťou právneho subjektu so základnou školou Čadca Podzávoz , si vytýčila v tomto školskom roku za cieľ vybudovať pre svoje deti miesto, ktoré by im poskytovalo spojenie  s prírodou, o ktorú prišli, keď sa začala v našej bezprostrednej blízkosti budovať diaľnica. Na stretnutí učiteliek a rodičov sme si  vzájomne odprezentovali  naše  predstavy, ako by tento priestor mal vyzerať. Z rôznych nápadov sme vybrali tie najlepšie tak, aby spojili myšlienku životného prostredia, zdravého životného štýlu a estetického cítenia. Svojimi cieľmi sa s našimi zámermi zhodovali  ciele Nadácie VÚB v grantovom programe Komunitné granty.

Prihlásili sme teda aj my svoj projekt s názvom Detské políčka pre červené líčka, ktorý bol nakoniec  komisiou v prvom kole posúdený na základe vopred stanovených kritérií a následne odporučený do hlasovania (spolu 64 projektov).

V druhom kole sa ukázala sila a angažovanosť  našich podporovateľov medzi rodičmi, priateľmi, známymi, pretože sa náš projekt s pomocou ich hlasovania dostal medzi  32 komunitných projektov z celého Slovenska. 4 projekty z každého kraja, ktoré vo verejnom hlasovaní získali najvyšší počet hlasov, dostali od Nadácie VÚB grant v maximálnej výške 5 000 €.

V januári 2019  sa začali naše plány zhmotňovať. Pripravili sme nákresy, približnú spotrebu materiálu, objednali, čo bolo treba. Keď zmizol sneh a uschla zem, vypísali sme výzvu na brigády rodičov. Prvá sa uskutočnila 16. 04.2019 a rodičia, deti, priatelia školy a učiteľky umiestnili prvé artefakty našej záhrady:  vtáčiu búdku, vyvýšené záhony,  domček na náradie a zasadili niekoľko kríkov a stromov.

Druhá brigáda bola opäť náročná na fyzickú silu, lebo oteckovia budovali základnú obrubu pre senzorický chodník.

Na ďalšej brigáde zasadili mamičky spolu s deťmi a učiteľkami kvetiny, ozdobné kríky a nasiali mrkvu, petržlen, hrach a šalát. Nezabudli ani na voňavé liečivé byliny.

Čaká nás ešte niekoľko aktivít, ale už teraz vidíme, že zámer, ktorý sme mali na začiatku školského roka sa na jeho konci napĺňa k spokojnosti učiteliek, rodičov ale najmä našich detí. Už vedia pomenovať zeleninu, posadenú v záhonoch, radi sa starajú o čistotu tohto prostredia, cítia zaň zodpovednosť. Je za tým predsa ich práca a práca ich rodičov. Deti sú na nich patrične hrdé.

Kolektív učiteliek MŠ Podzávoz

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk