Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Do čadčianskych škôl nastúpi v novom školskom roku viac žiakov, radnica bude aj v tomto roku školy dotovať

Publikované: 30. 08. 2017 16:00

Pedagogickým pracovníkom sa v novom školskom roku o niečo zlepší finančná situácia. Podobne ako minulý rok, aj teraz by sa mali od nového školského roka učiteľom platy upravovať smerom nahor. Spolu s nimi dostanú viac na účet i pedagogickí zamestnanci v materských školách, centrách voľného času, školských kluboch i základných umeleckých školách.

Ide o výsledok dohody medzi vládou, odborármi a ZMOSom (Združenie miest a obcí Slovenska), ktorá sa samozrejme dotkne aj učiteľov v Čadci. Ako bude štát mestám peniaze financovať sa zatiaľ veľa nehovorí.

Samozrejme, ide o ďalší nápor na mestský rozpočet. V Čadci sa zvýšenie platov týka viac ako 350-tich učiteľov. Prax z minulých rokov hovorí, že radnica by si mala pripraviť vlastné zdroje v súvislosti so zvýšením platov.

Mesto Čadca dopláca na školstvo nemalý balík finančných prostriedkov. Na začiatku minulého školského roka to bolo viac ako 230 tisíc eur ročne na základné školy, materské školy 121 tisíc eur, základné umelecké školy 110 tisíc eur ročne. Dohromady ide takmer o pol miliónový balík.

Ročne zväčša detí ubúda, tento rok ich však nastúpi do nového školského roka o 38 viac. Naplnenosť čadčianskych škôl je na 70% . V tomto roku pribudnú dve nové triedy v materskej škole na Kýčerke pre dvojročné deti. Mesto o racionalizácii škôl zatiaľ neuvažuje.

Aj v tomto školskom roku plánuje čadčianska radnica na školách nové investície. Rekonštrukciu kotolne na ZŠ s MŠ Podzávoz, obnovu pavilónu na ZŠ Žarec, zateplenie a výmena okien na ZŠ Komenského. Situáciu si o niečo vylepšia i materské školy. Na ulici SNP budú školu nadstavovať, v Materskej škole Hurbanova zase zatepľovať budovu.

Primátor Milan Gura: „Prajem deťom, učiteľom ale i rodičom, aby si užili posledné dni voľna a v novom školskom roku nech sú všetci plní úspechov a nového poznania. Mesto bude všetkých na ich ceste podporovať. Žiakov v ich raste, pedagógov v odbornosti a v dobrej pracovnej klíme.“

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk