Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Dobrovoľníci z klubu Mestskej polície organizujú brigády na obnovu ihrísk v komunitách

Publikované: 25. 06. 2014 08:02

Dobrovoľníci z klubu mládeže Mestskej polície Čadca pripravili a realizujú brigády na obnovu verejného priestoru v okolí ihrísk a parkov vo svojich komunitách. Na pomoc si zabezpečili svojich rovesníkov, ktorý v komunitách žijú a bývajú. Všetky poškodené časti verejných priestorov lepia nálepkami, že uvedené miesto už bolo poškodené vandalmi.

Zámerom týchto brigád je obnova lavičiek, natretie farbami, vyzbieranie odpadkov, skrášlenie okolia vysadením okrasných rastlín, opravu pletiva a nakoniec osadenie tabúľ "Nenič, ale chráň si priestor, ktorý je tu aj pre teba". Cieľom tejto aktivity je vybudovanie si vzťahu k vlastnému okoliu a verejnému priestoru. Na záver každej takejto aktivity dobrovoľníci pripravili pre deti spoločné športové hry s malými odmenami. Touto cestou chceme poďakovať aj Mestskému podniku služieb za obnovu lavičiek ihriska na sídlisku Žarec. Brigády sa budú realizovať počas celého leta.

Veríme, že sa nám podarí motivovať deti a mládež k vybudovanie si vzťahu k verejnému priestoru, k zníženiu vandalizmu a minimalizovaniu nákladov na odstránenie škôd, ako aj podporiť pozitívne zmýšľanie mladých ľudí k tomu, aby neboli ľahostajní voči svojmu okoliu, chránili si svoje okolie, kde vyrastajú a trávia voľný čas a podobne.

Tieto aktivity sa vykonávajú v rámci preventívneho projektu Mestskej polície Čadca pod názvom „Nenič, ale chráň svoje mesto“.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk