Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Dom kultúry v Čadci sa za posledné roky zmenil. K lepšiemu. I vďaka finančnej injekcii v hodnote 660 tisíc Eur

Publikované: 25. 09. 2018 11:00

Zmenila sa atmosféra i prostredie. K lepšej nálade prispelo veľa vecí, ale nezanedbateľnou je určite posledná zmena. Do budovy prišlo zrazu viac  svetla. Vedenie inštitúcie siahlo po zmenách, na ktoré čaká už roky.  V budove komplexne vymenili osvetlenie, zrekonštruovali rozvody, vymenili podhľady.

Takmer päťdesiattisícová investícia urobila zázraky z hľadiska celkovej atmosféry priestoru  a vnútorný klímy. Zrazu rastie v návštevníkovi pocit, že stojí na mieste, kde  má zmysel tráviť čas. Cíti sa dôstojne, dobre, reprezentatívne. I vďaka tomu sa možno vracajú do „ kulturáku“ sobáše.  Myslí si riaditeľka Domu kultúry v Čadci Mgr. Ľubica Kullová: „Dôstojný priestor priťahuje dôstojné akcie. Keď som prevzala vedenie organizácie, nebol tu v priebehu roka žiaden sobáš. Ľudia sa akoby „kulturáku“ v rámci organizovania sobášov vyhýbali. Dnes je situácia iná. V lete i na jeseň tu budú svadby a my sa tomu tešíme. Myslím si , že zmena klímy tomu prispela. Veď máme za sebou už viacero významných pozitívnych zmien. Výmena sedadiel v kinosále, výmena podlahy, nové schodisko, moderná digitálna premietacia technika.“

Výmena osvetlenia a elektrických káblov zasiahla v Dome kultúry v Čadci i kancelárie, vrátnicu, predajňu suvenírov. Žiarovky a objímky už boli v takom stave, že sa nedali vymeniť. Staré stropy boli špinavé, takmer ich nebolo vidieť.

Kultúrny dom má i nové rozvody reproduktorov. Sú po celej budove. Nová wifi by mala byť samozrejmosťou. Na sieť by sa malo dať postupne pripojiť v celej budove.

Zmeny prišli i do zrkadlovej sály, kde nacvičujú viaceré súbory. Zatuchla miestnosť so starým kobercom je už tiež minulosťou vďaka novej protišmykovej podlahe.

Za posledných osem rokov investovalo mesto do inštitúcie 660 tisíc eur. Len pripomeňme, že  sa podarilo digitalizovať kino, zatepliť ďalšie časti budovy, vymeniť sedadlá v kinosále, podlahy, zrekonštruovať javisko, svetelný pult, zmodernizovať elektroinštaláciu, kamerový systém i kanalizáciu.

Primátor Milan Gura:  „Rozvoj  kultúry v meste je  dôležitý. Kultúra posilňuje a osviežuje ducha. Preto obnova takejto inštitúcie má svoje miesto v prioritách mesta a ja vždy budem na to dbať.  Chcem spájať, posilňovať vzťahy, nie trieštiť a búrať. A kultúra je na to ako stvorená. Vždy bude mať moju  podporu.“

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk