Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Doterajšia činnosť a plány MPMCA

Publikované: 09. 02. 2015 13:45

Mládežnícky parlament mesta Čadca (ďalej len ,,MPMCA“) sa od svojho vzniku zmobilizoval natoľko, že už má za sebou niekoľko vydarených akcií pre mládež a veľké množstvo ich v nasledujúcej dobe plánuje.

MPMCA vznikol 9.júla 2013. Medzi prvú aktivitu zaraďujeme prezentáciu MPMCA a stretnutie s mládežou na Gymnáziu v Čadci. Ďalšou aktivitou bolo stretnutie s predstaviteľmi organizácie pracujúcej s mládežou Iuventa, kde nám jej pracovníci predstavili možnosti, ktoré môžeme ako MPMCA využiť.

V januári 2014 sme zorganizovali  I. Mládežnícky Ples 2014, ktorý sa tešil obrovskému záujmu a popularite medzi mladými. Jednou z našich aktivít je aj spolupráca s drotárskym majstrom Jurajom Šeríkom, ktorý nám vždy rád a s ochotou pomôže v akejkoľvek potrebe a preto sme sa spolu s MPMCA rozhodli pomôcť  pri upratovaní a vytváraní prostredia na Šeríkovom okruhu v Čadci. Ani nie po roku od vytvorenia prvého predsedníctva boli uskutočnené zmeny, kedy sa predsedom stal Marek Polák a podpredsedom Erik Juriš. Medzi tým sme využili možnosť využitia finančných prostriedkov z národného projektu KomPrax, kedy sme prostredníctvom neformálneho učenia získali grant 200€ na Šachové stolíky, ktoré sme v septembri 2014 postavili v areáli Palárikovho námestia v Čadci.

Členovia MPMCA

Spolupráca – základ úspechu

Od septembra 2014 sa podpredseda pravidelne stretáva s ostatnými predsedami a podpredsedami mládežníckych parlamentov v Žilinskom kraji, kde hodnotia činnosť parlamentov a vyhľadávajú možnosti ďalšej spolupráce. Koncom septembra sa predseda zúčastnil školenia vo Francúzsku, kedy sa učil cez simulačné hry písať projekt mládežníckej výmeny, ktorý plánujeme ako MPMCA v budúcnosti zorganizovať pre mládež z Čadce a našich partnerských miest.  Krátko po ukončení a zhodnotení projektu Šachových stolov sme sa pustili do projektu vedomostnej súťaže o Kysuciach pod názvom: ,,Kysucké kráľovstvo vedomostí a zručností“.  Súťažné družstvá z prvých a druhých ročníkov stredných škôl z Čadce si mohli overiť svoje vedomosti a zručnosti ohľadom Kysuckého regiónu. Práve počas tejto súťaže sme spolupracovali s majstrom Šeríkom, pretože sa súťažilo  aj v drôtovaní.  Ani sme neukončili záležitosti ohľadom súťaže a už bola rozbehnutá organizácia a príprava II. Mládežníckeho plesu 2015, ktorý sa uskutočnil 24. januára 2015. Po minuloročnom záujme sme sa rozhodli zvýšiť kapacitu na 200 osôb. Na príprave a realizácií plesu sme spolupracovali s obrovským množstvom sponzorov a podporovateľov, ktorí nás podporili hlavne formou darov do bohatej tomboly, ale aj inými záležitosťami, potrebnými k plesu, za čo im osobitne ĎAKUJEME.

Plánované aktivity

V nasledujúcom období je naplánovaný Valentínsky beh zdravia pre zamilované páry, ktorý sa uskutoční na Valentína 14.februára o 11:00 hod na Šeríkovom okruhu. Viac o tejto akcii sa dozviete na Facebookovej stránke ( ďalej len ,,FB“) MPMCA, ako aj na webe mesta a miestnej tlači. V marci a apríli plánujeme osadiť 2 informačné tabule v spolupráci s OCR Kysuce. Jedna z nich  bude označovať začiatok cesty k Bielemu krížu, Dvojkrížu nad mestom v časti u Capka a druhá bude stáť pri Dvojkríži a vysvetľovať význam a históriu toho miesta. V apríli plánujeme spoluprácu so školami, kedy by sme ich chceli spolu s MPMCA zapojiť do upratovania mesta pri  príležitosti Dňa Zeme. Začiatkom mája plánujeme byť spoluorganizátormi Majálesu. Koncom augusta je naplánovaná spolupráca MPMCA s organizáciu KERIC, kedy by sa mali mladí vybrať na Mládežnícku výmenu do Francúzska.

Všetkým záujemcom o naše aktivity a priaznivcom MPMCA odporúčame sledovať FB stránku MPMCA, kde sa dozviete všetko potrebné v ten pravý čas.

Práca MPMCA je dobrovoľná

Všetko, čo sme urobili a plánujeme zrealizovať, robíme vo svojom osobnom voľnom čase. Budeme radi, ak nám napíšete svoje postrehy a nápady na aktivity, ktoré by ste chceli v Čadci mať, vidieť. NEZABUDNITE, že aj VY, TY sa môžeš, môžete stať našimi kolegami a členmi MPMCA. Ak máš od 5 do 30 rokov, trvalý pobyt na území Čadce, neváhajte a kontaktujte nás na FB.

V závere by sme sa chceli poďakovať Mestu Čadca, Ing. Milanovi Gurovi, Kysuckému informačnému centru KIC Čadca, Mgr. Ľubke Kullovej,  Mgr. Viere Strýčkovej, OCR Kysuce, Kysuckým pekárňam Vilija, Kamenárstvu Jarábek, Stolárstvu Maroš Horeličan, Stanleyair, Wingflyer, baru Huriccane, všetkým sponzorom, podporovateľom a zamestnancom mestského úradu mesta Čadca, ktorí podporili, podporujú a podporia našu činnosť. ĎAKUJEME.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk