Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Fotograf Marián Hruška reprezentoval Čadcu na fotoplenéri v partnerskom meste Toruň

Publikované: 03. 06. 2011 15:29

V dňoch 23. – 29. mája sa v našom partnerskom poľskom meste Toruň konal medzinárodný fotografický plenér, v rámci ktorého sa stretli fotografi z piatich krajín, aby svojimi objektívmi zachytili krásu a dynamiku tohto krásneho a na historické pamiatky bohatého mesta. V rámci partnerskej spolupráce sa ho zúčastnil aj mladý čadčiansky fotograf Marián Hruška. Organizátorom plenéru bol Spolok partnerských miest Toruňa, jeho lektorom toruňský fotograf Jacek Szczurek a koordinátorkou Barbara Brzezińska.

Fotograf Marián Hruška nám po návrate domov poskytol krátky rozhovor.

Priblížte nám fotografický plenér v Toruni
V tomto roku sa konal šiesty ročník plenéru. Mesto Toruň organizuje tento plenér so svojimi partnerskými mestami, ktorých je v súčasnosti 10 po celom svete. Pozýva fotografov aby zachytili Toruň prostredníctvom svojich fotografií. Každý účastník dal výber svojich najlepších a porota vybrala fotografie ktoré budú vystavené v galérii a zaradené do kalendára mesta.

Ako prebiehal plenér?
Plenér trval celý týždeň. Počas tejto doby sme fotografovalimesto, stretli sa s primátorom mesta. V rámci kultúrnych sprievodných aktivít sme navštívili galériu moderného umenia, džezový koncert, múzeum a vojenskú pevnosť z 18. storočia. Zaujímavé a podnetné bolo aj stretnutie a pobyt s fotografmi z celého sveta a spoločné fotografovanie.

Ako sa ti páčilo mesto?
Moje dojmy sú veľmi pozitívne. Toruň je skutočne nádherné mesto. Našťastie nebol počas vojny zničený, ako napr. Varšava. Mesto má bohatú históriu a tradíciu aj v oblasti vzdelanosti, je plné študentov. Torunčania sú pyšní aj na svojho rodáka Mikuláša Koperníka. Zaujímavé je, že takmer všetky budovy a historické objekty sú postavené z tehiel, vďaka čomu  má mesto zvláštnu atmosféru a farebnosť. Dalo by sa povedať, že takéto mesto sa fotí samo. Mne však nešlo o klasické - pohľadnicové fotografie a tomuto zámeru som podriadil aj svoj pobyt. Bol to celkom náročný týždeň, lebo celé mesto som prešiel snáď dvadsaťkrát.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk