Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Havarijná situácia na Horelickom moste pretrváva, výstavba nového mostného objektu v nedohľadne

Publikované: 16. 03. 2016 08:00

O termínoch výstavby nového mosta sa už veľa popísalo. Verejnosť však stále nepozná jej presný termín. Za výstavbu zodpovedá Slovenská správa ciest, na našu otázku, kedy plánuje začať so stavebnými prácami, sme zatiaľ nedostali odpoveď. Závery z diagnostiky statického posúdenia pritom hovoria jasne, most treba zbúrať a postaviť nanovo.

Mostom Holrelica je dopravným uzlom v Čadci, denne ním prejde tisíce ľudí, ktorí chodia za prácou pešo aj autom. Most využívajú aj mnohé firmy, zároveň je náhradnom trasou z mesta i von, keď cestári uzavrú tunel Horelica.

Takmer vždy nastáva vtedy kolaps v doprave. Horelický most funguje len v jednom pruhu, je tam znížená rýchlosť, autá neraz dlho čakajú. Ak tunel uzavrú počas viac krát, situácia je neznesiteľná. Dopravná záťaž je veľká.

Vedúci odboru dopravy na mestskom úrade v Čadci František Ščury hovorí, že Slovenská správa ciest má projekt stavby hotový, vrcholí už len s výberom dodávateľa.

Dôležitými v celej veci sú podľa neho obchádzkové trasy, ktoré musia byť pripravené skôr ako začne výstavba. Naplánované je obnovenie železničného priecestia na ulici Andrea Hlinku, všetky nákladné autá, autobusy ho budú využívať na prechod do centra mesta.

Podľa vedúceho odboru dopravy, železnice urobili veľký posun v projektovej príprave, celkové práce by podľa neho mali byť hotové do konca marca.

Ako obchádzka do mesta slúži aj Bukovský most, ktorý je po čiastočnej oprave – spevnení drevených lát. Je však určený len pre autá do 3,5 tony, čo nerieši situáciu kamiónom, autobusom a inej ťažkej doprave.

Slovenská správa ciest robí pravidelné prehliadky mosta. Ak by nezačala s výstavbou v tomto čase, most by mal prejsť ďalšou diagnostikou, ktorá by mohla i celkovo vylúčiť dopravu z trasy.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk