Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Horelický most v majetku Slovenskej správy ciest čelí ďalšej skúške

Publikované: 13. 05. 2016 09:15

Vodiči smerujúci z  Čadce do Žiliny nemôžu už niekoľko dní využívať tunel Horelica, dopravné značenie odklonia ich jazdu na horelický most, ktorý je v havarijnom stave.

Dôvodom zmeny v doprave sú opravy na ceste pred tunelom  Horelica, kde opravujú dilatačné chyby. Mostný objekt e teda pod enormným tlakom predovšetkým tranzitujúcich kamiónov.

Deje sa tak aj napriek tomu, že v úseku je doprava organizovaná len v jednom pruhu pre havarijný stav mostného objektu. V tomto čase mala Slovenská správa ciest  most kompletne rekonštruovať, podľa jej hovorkyne Zuzany Hromocovej v súčasnosti finišujú s výberom dodávateľa stavby. Termíny začatia prác vzídu  z ukončeného verejného obstarávania. To je vo finálnej fáze.

Slovenská správa ciest podľa hovorkyne zabezpečila podopretie mosta a vypracovanie odborného posudku. Verejnosť však nevie, ako dlho bude takáto situácia pretrvávať.

Mesto Čadca sa o situácii dozvedelo len z písomného stanoviska, k rokovaniam neboli zástupcovia mesta prizvaní a nemohli rozhodnutie pripomienkovať.

„ Robíme všetko  čo nám zákon a kompetencie dovoľujú“, hovorí primátor Milan Gura.  Chcel by som však opakovane upozorniť, že  most Horelica je v majetku Slovenskej správy ciest a mesto nemá páky na to, aby situáciu mohlo koordinovať a významne ovplyvniť.“

Doprava v Čadci dostáva zabrať hlavne v čase dopravných  nehôd.  Systémovo pomôže vyriešiť situáciu výstavba diaľnice D3 na úseku Bukov – Svrćinovec. Objavujú sa kuvičie hlasy, že súčasne vedenie ministerstva chce výstavby zastaviť.

Aktuálne informácie z  Národnej diaľničnej spoločnosti však takéto správy popierajú. Podľa jej hovorkyne Evy Žgravčákovej,  v súčasnosti prebieha verejná súťaž na zhotoviteľa pre úsek Bukov – Svrčinovec. S jeho výstavbou sa začne po podpísaní zmluvy s úspešným uchádzačom.

Na trase diaľnice D3 sa momentálne stavia na úsekoch  Svrčinovec – Skalité a  Žilina, Strážov – Žilina, Brodno.

Reportáž tvnoviny.sk - Vodiči na Kysuciach riskujú životy. Môže za to odstavený tunel Horelica

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk