Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Horelický most v majetku Slovenskej správy ciest čelí ďalšej skúške

Publikované: 13. 05. 2016 09:15

Vodiči smerujúci z  Čadce do Žiliny nemôžu už niekoľko dní využívať tunel Horelica, dopravné značenie odklonia ich jazdu na horelický most, ktorý je v havarijnom stave.

Dôvodom zmeny v doprave sú opravy na ceste pred tunelom  Horelica, kde opravujú dilatačné chyby. Mostný objekt e teda pod enormným tlakom predovšetkým tranzitujúcich kamiónov.

Deje sa tak aj napriek tomu, že v úseku je doprava organizovaná len v jednom pruhu pre havarijný stav mostného objektu. V tomto čase mala Slovenská správa ciest  most kompletne rekonštruovať, podľa jej hovorkyne Zuzany Hromocovej v súčasnosti finišujú s výberom dodávateľa stavby. Termíny začatia prác vzídu  z ukončeného verejného obstarávania. To je vo finálnej fáze.

Slovenská správa ciest podľa hovorkyne zabezpečila podopretie mosta a vypracovanie odborného posudku. Verejnosť však nevie, ako dlho bude takáto situácia pretrvávať.

Mesto Čadca sa o situácii dozvedelo len z písomného stanoviska, k rokovaniam neboli zástupcovia mesta prizvaní a nemohli rozhodnutie pripomienkovať.

„ Robíme všetko  čo nám zákon a kompetencie dovoľujú“, hovorí primátor Milan Gura.  Chcel by som však opakovane upozorniť, že  most Horelica je v majetku Slovenskej správy ciest a mesto nemá páky na to, aby situáciu mohlo koordinovať a významne ovplyvniť.“

Doprava v Čadci dostáva zabrať hlavne v čase dopravných  nehôd.  Systémovo pomôže vyriešiť situáciu výstavba diaľnice D3 na úseku Bukov – Svrćinovec. Objavujú sa kuvičie hlasy, že súčasne vedenie ministerstva chce výstavby zastaviť.

Aktuálne informácie z  Národnej diaľničnej spoločnosti však takéto správy popierajú. Podľa jej hovorkyne Evy Žgravčákovej,  v súčasnosti prebieha verejná súťaž na zhotoviteľa pre úsek Bukov – Svrčinovec. S jeho výstavbou sa začne po podpísaní zmluvy s úspešným uchádzačom.

Na trase diaľnice D3 sa momentálne stavia na úsekoch  Svrčinovec – Skalité a  Žilina, Strážov – Žilina, Brodno.

Reportáž tvnoviny.sk - Vodiči na Kysuciach riskujú životy. Môže za to odstavený tunel Horelica

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk