Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím navštívala Čadcu

Publikované: 17. 05. 2018 11:30

Osoby so zdravotným postihnutím majú možnosť pri ochrane svojich práv obrátiť sa na špecializovaný úrad. Sídli v Bratislave a vedie ho Zuzana Stavrovská, ktorá v rámci výjazdov po Slovenskej republike prišla predstaviť prácu svojho tímu aj do mesta Čadca.

Komisárka sa stretla s primátorom a riaditeľmi, predsedami a zástupcami spoločností a organizácií, ktorí v rámci svojej práce prichádzajú do kontaktu s osobami so zdravotným postihnutím.

Ing. Milan Gura: „Zúfalé rodiny na Slovensku, ktoré majú ťažko choré dieťa alebo dospelého, sú často vystavené arogancii úradnej moci. Mnohí sa márne domáhajú pomoci od štátu, ktorá by mohla zmierniť ich utrpenie. Som preto nesmierne rád, že práve do Čadce zavítala komisárka a predstavila nielen svoj úrad, ale aj ich aktivity, ktoré pomáhajú zvíťaziť nad byrokraciou. „

V rámci prezentácie sa komisárka venovala témam, ktoré pojednávali o špecifickom výkone jej funkcie a funkcie zriadeného úradu. Náplň činností sa významne podieľa na ochrane práv osôb so zdravotným postihnutím a ich podporu.

Program tímu komisárky bol obohatený o návštevu Viacúčelového zariadenia pre seniorov v Čadci, ktorého zriaďovateľom je mesto Čadca a Centrum sociálnych služieb Žarec. V Dome kultúry v Čadci sa stretli so základnou organizáciou Slovenského zväzu telesne postihnutých v Čadci a so zástupcami občianského združenia Stružielka. Čas si vyhradila aj pre verejnosť, mohli sa s ňou osobne stretnúť aj obyvatelia a využiť individuálne konzultácie a právne poradenstvo.

U koho sa môže bezmocný občan dovolať pomoci? Obráťte sa na komisárku!

Ak ste presvedčení, že vám úrad ukrivdil, no neviete, ako podať podnet či žalobu, nemusíte svoj boj prehrať.  Úrad komisárky pre osoby so zdravotným postihnutím posudzuje dodržiavanie práv hendikepovaných ľudí, a to na základe podnetov aj z vlastnej iniciatívy. Ak sa domnievate, že vám krivdia štátne orgány, úrady, Sociálna poisťovňa či susedia, alebo zamestnávateľ, obráťte sa na komisárku, ktorá vám pomôže.

Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím
Račianska 153
831 54 Bratislava 35

Pevná linka: 02 / 20 42 03 09
Mobil: 0911 269 021

www.komisarprezdravotnepostihnutych.sk

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk