Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Konečne sa začalo s kompletnou rekonštrukciou autobusových čakární v našom meste

Publikované: 08. 08. 2012 10:00

V meste Čadca a prímestských častiach je vyše 50 autobusových čakární. Slúžia občanom ako útočisko pred nepriazňou počasia či na krátky oddych pri čakaní na autobusový spoj. V mnohých krajinách sú zrkadlom kultúrnej úrovne obyvateľov. Bohužiaľ, často krát sa na ne akosi zabúda. Pozornosť si vyslúžia až pred voľbami. Nie z hľadiska ich opráv, ale ako plocha na vylepenie kandidátov a ich volebných programov. Samozrejme, že opätovne im to na kráse nepridá. Hlavne po strhnutí všetkých tých plagátov, prostredníctvom ktorých sa sľubuje všetko a všetkým. Je veľmi dobré, že úbohý stav mnohých čakární nie je ľahostajný terajšiemu vedeniu mesta a Mestského podniku služieb.

Prioritou primátora mesta Čadca Milana Guru je postupná rekonštrukcia najviac zdevastovaných autobusových čakárni. S rekonštrukciou sa začalo hneď po jeho nástupe do funkcie primátora, aby sa v rámci finančných možností stihlo zrekonštruovať čo najviac čakární. Minulý rok sa podarilo opraviť čakárne, ktoré to potrebovali najviac a ktoré sú na očiach nielen Čadčanov. Nachádzajú sa pri hlavnej ceste zo Žliny.( Horelica u Sventka, Horelica škola – dve čakárne na oboch stranách cesty.)

Okrem toho dostali nový šat aj čakárne na Žarci a pri škole a Čadečke – Škradné. Po víchrici ostala úplne zničená čakáreň na ulici A.Hlinku, ktorú MPS Čadca taktiež úplne zrekonštruoval. Podarilo sa postaviť aj úplne nové, na mieste, kde nikdy nestáli, a to v Rieke-Nižná , pri OC Tesco a Čadca U Tomali. Dobrou správou je, že vedenie mesta Čadca a MPS chcú v tejto činnosti pokračovať aj tento rok. Dôkazom toho je, že sa začalo hneď ako to počasie dovolilo s opravou zastávok v Čadci U Sedláka 1 a 2 , Milošová U Krasňana, ktoré sú už v terajšom čase dokončené.

Ak to dovolia finančné možnosti mesta, sú tento rok v pláne ešte čakárne: Milošová U Ščuryho, Rieka Stred, Čadečka U Kliešča, Čadečka U Miškoňa, Čadca Kukučínova ul. .

Vedenie mesta si zaslúži pochvalu za to, že po mnohých rokoch sa začalo zaujímať o žalostný stav čakární na území Čadce. Na druhej strane je zarážajúce, že mnohým našim spoluobčanom nezáleží v akom prostredí žijú, v akom stave je ich okolie, a teda ničia všetko nové a pekné. Svedkom toho sú čakárne pri Tescu, ktoré vydržali ani nie mesiac.

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk