Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Konečne sa začalo s kompletnou rekonštrukciou autobusových čakární

Publikované: 18. 05. 2012 13:20

V meste Čadca a prímestských častiach je vyše 50 autobusových čakární. Slúžia občanom ako útočisko pred nepriazňou počasia či na krátky oddych pri čakaní na autobusový spoj. V mnohých krajinách sú zrkadlom kultúrnej úrovne obyvateľov. Bohužiaľ, často krát sa na ne akosi zabúda. Pozornosť si vyslúžia až pred voľbami. Nie z hľadiska ich opráv, ale ako plocha na vylepenie kandidátov a ich volebných programov. Samozrejme, že opätovne im to na kráse nepridá. Hlavne po strhnutí všetkých tých plagátov, prostredníctvom ktorých sa sľubuje všetko a všetkým. Je veľmi dobré, že úbohý stav mnohých čakární nie je ľahostajný terajšiemu vedeniu mesta a Mestského podniku služieb.

Prioritou primátora mesta Čadca Milana Guru je postupná rekonštrukcia najviac zdevastovaných autobusových čakárni. S rekonštrukciou sa začalo hneď po jeho nástupe do funkcie primátora, aby sa v rámci finančných možností stihlo zrekonštruovať čo najviac čakární. Minulý rok sa podarilo opraviť čakárne, ktoré to potrebovali najviac a ktoré sú na očiach nielen Čadčanov. Nachádzajú sa pri hlavnej ceste zo Žliny (Horelica u Sventka, Horelica škola – dve čakárne na oboch stranách cesty).

Opravená zastávka na Horelici

Okrem toho dostali nový šat aj čakárne na Žarci a pri škole a Čadečke – Škradné. Po víchrici ostala úplne zničená čakáreň na ulici A.Hlinku, ktorú MPS Čadca taktiež úplne zrekonštruoval. Podarilo sa postaviť aj úplne nové, na mieste, kde nikdy nestáli, a to v Rieke-Nižná, pri OC Tesco a Čadca U Tomali. Dobrou správou je, že vedenie mesta Čadca a MPS chcú v tejto činnosti pokračovať aj tento rok. Dôkazom toho je, že sa začalo hneď ako to počasie dovolilo s opravou zastávok v Čadci U Sedláka 1 a 2 , Milošová U Krasňana, ktoré sú už v terajšom čase dokončené.

Ak to dovolia finančné možnosti mesta, sú tento rok v pláne ešte čakárne: Milošová U Ščuryho, Rieka Stred, Čadečka U Kliešča, Čadečka U Miškoňa, Čadca Kukučínova ul. .

Vedenie mesta si zaslúži pochvalu za to, že po mnohých rokoch sa začalo zaujímať o žalostný stav čakární na území Čadce. Na druhej strane je zarážajúce, že mnohým našim spoluobčanom nezáleží v akom prostredí žijú, v akom stave je ich okolie, a teda ničia všetko nové a pekné. Svedkom toho sú čakárne pri Tescu, ktoré vydržali ani nie mesiac.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk