Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Krytá plaváreň na leto a prázdniny pripravená!

Publikované: 25. 06. 2013 07:39

Čadčiansky bazén prešiel v minulom týždni pravidelnou každoročnou odstávkou, ktorá je plánovaná a spravidla sa vykoná tesne pred začiatkom prázdnin. Vymenila sa voda, čistili sa a dezinfikovali priestory, vykonala sa potrebná údržba všetkých zariadení, najmä tých, pri ktorých to nie je možné za plnej prevádzky.

Spoločnosť ZZO Čadca, ktorá plaváreň prevádzkuje, to nemá jednoduché, na plavecký bazén dostáva dotáciu z mesta a je na ňu podľa zmlúv odkázaná. „Spoločnosti chýbali peniaze na prevádzku, ktoré  malo poskytnúť mesto v roku 2012 a zatiaľ neposkytlo, ide o 95.000 eur,“ povedal Eduard Gábriš, zástupca plavárne. „Napriek tomu, že výška dotácií, z ktorej sa financuje prevádzka bazénu, každoročne klesá, hospodárenie plavárne sa však z roka na rok zlepšuje. Ak by sme dotáciu mali v plnej výške, ZZO by bola po dlhšom období opäť v zisku.“

Počas dvoch rokov sa podarilo zvýšiť tržby a znížiť mzdové náklady. Takisto pribudli nové aktivity – pravidelné školy plávania, aquaaerobik, ranné cvičenie a plávanie, zorganizovala sa rozlúčka s rokom, vychádza sa v ústrety členom športových klubov. Vyhoveli sme súkromnému  plaveckému klubu Žabka Čadca v rámci podmienok fungovania.

Najväčšou záťažou sú energie, plaváreň je mimoriadne náročná najmä na teplo. Stratu za prevádzku bazéna vykrývajú  z príjmov z  fitness, sauny, parkovacieho systému a nájmu.

Dobré správy, nový dych

Mestská rada v týchto dňoch schválila balík peňazí pre ZZO Čadca, čo by malo zabezpečiť pokojnú prevádzku. Samozrejme, za podmienky, že si poslanci návrh rady osvoja a finančnú dotáciu, ktorá plavárni patrí, schvália.

Zastupiteľstvo rokuje už 27. júna.  Všetko však nasvedčuje tomu, že finančnej pomoci, ktorá mala prísť už v roku 2012, nič nestojí v ceste a prevádzkovateľ plavárne sa bude môcť opäť z čerstva nadýchnuť a pokojne pracovať.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk