Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Krytá plaváreň opäť v rukách mesta. Vedenie sľubuje výrazne zlepšenie služieb

Publikované: 17. 02. 2014 10:00

Po niekoľkých rokoch pod strechou akciovej spoločnosti (ZZO Čadca) sa krytá plaváreň vracia do správy príspevkovej organizácie Mesta Čadca. Rozhodli o tom poslanci na rokovaní mestského zastupiteľstva, ktorí zverili plaváreň do rúk Mestskému podniku služieb Čadca.

Hlavnou motiváciou zmeny sú financie. Akciová spoločnosť (súčasný správca) totiž funguje ako podnikateľský subjekt a musí okrem iného platiť DPH. Podľa primátora Milana Guru je to obrovská zbytočná záťaž. Príspevková organizácia takúto povinnosť nemá.

Nebolo tajomstvom, že prevádzkovanie plavárne čelí finančným ťažkostiam. Medzi obyvateľmi mesta a na sociálnych sieťach sa chvíľami šírila fáma, že plaváreň zatvoria, a to napriek tomu, že sa počas uplynulých dvoch rokov správcovi podarilo zvýšiť tržby a znížiť mzdové náklady. Peniaze ale ku koncu roka vždy chýbali. Dlh sanovalo zakaždým mesto.

Prevádzka bazénov je objektívne finančne ťažká. Najväčšou záťažou sú náklady na energie, budova a bazény sú náročné najmä na teplo.

Tepelný systém si žiada investície. Keďže mesto nemalo zariadenie doteraz plne v rukách, o prípadnej rekonštrukcii mohlo doteraz len snívať. Od marca má však voľné ruky. Ak bude mať dostatok peňazí, môže začať s opravami a obnovou.

Podľa primátora Milana Guru, poslanci budú mať väčšiu kontrolu nad plavárňou a väčšiu právomoc. Zamestnanci súčasnej akciovej spoločnosti sa nemajú báť o svoje miesta. Majú prejsť pod mesto.

Zástupca Mestského podniku služieb Čadca Marcel Šulo avizuje, že návštevníci plavárne by už v najbližších mesiacoch mohli pocítiť zlepšenie kvality služieb.

Napríklad, do budovy plavárne sa má po novom vstupovať cez turnikety. Zákazníci si budú môcť nakonfigurovať systém elektronických permanentiek a zliav. Podľa toho, ako im vyhovuje, si vyberú zo služieb fitnescentra, sauny, bazéna, solária.

Plaváreň vyžaduje ale oveľa viac zásahov a zmien. Čaká ju výmena okien, dverí, oprava strechy, v nekonečnom rade spomínané efektívne riešenie dodávok tepla. To všetko je už ale úloha pre nového správcu – Mestský podnik služieb Čadca.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk