Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Kýčera opeknieva

Publikované: 12. 06. 2015 14:15

V októbri minulého roku sa začala realizácia obnovy verejného osvetlenia v meste, prímestských častiach a osadách. Verejné osvetlenie sa stretlo s pozitívnym ohlasom u obyvateľov. Cítia sa bezpečnejšie, mesto opeknieva. Preto sa vynára otázka? Nemôžeme to vnímať ako zasiatie semienok, z ktorých bude klíčiť hrdosť na svoje mesto?

Nepotrebuje práve dnes mesto čo najviac podobných pozitívnych činov, ktoré môžu začať napomáhať meniť mesto a ich obyvateľov na hrdých ľudí? Dnes sa hrdíme logom - mesto Čadca so srdcom. Prečo by sme sa spoločne všetci nepričinili, aby sa mesto stalo aj mestom hrdých ľudí?

Práve teraz sa od vedenia mesta očakáva, aby bolo odvážne v predkladaní nových projektov, ktoré oslovia obyvateľov, prinajmenšom tak, ako to bolo s verejným osvetlením. Chce to odvahu byť nad vecou, byť prezieravý, nepoddať sa anonymnej plytkej diskusii bez znalosti na sociálnych sieťach a veriť, že všetko, čo sa vykoná ,bude mať zmysel pre mesto a jej obyvateľov a bude zdrojom nových pozitívnych emócii.

Do osady Kýčera vo výške 760 m n.m. nepremáva MHD, na najbližšiu autobusovú zástavku musia denne chodiť peši 2 km do práce, k lekárovi, vedia čo je to ťažký život. Oni sú tvrdej nátury a ak im iba niečo zlepší ich každodenný život, vedia to oceniť.

Obyvatelia osady Kýčera mali 18. mája dôvod k radosti. Po mnohých rokoch sa vymenilo staré nefunkčné osvetlenie za modernejšie. Osvetlenie je to isté ako majú obyvatelia napr. na sídlisku Žarec. V krátkom čase dostali druhú tak potrebnú investíciu. Prvou bola modernizácia prvej časti komunikácie smerom do osady.

Stále platí, že ak obyvatelia dostanú pozitívny impulz, ten v sebe nesie posolstvo zbližovania, vážia si to a verejne ožijú záujmom o mesto. Takto vnímaný záujem možno považovať ako výraz spoločenskej zhody a potreby.

Potom vedia oceniť aktivitu mesta, ktoré sa snaží v rámci možnosti vyrovnávať rozdiely medzi mestom a jeho odľahlými časťami. Takto je možné spájať ľudí. Nie je toto poznanie pre tak ťažko skúšanú oblasť začiatkom hrdosti na svoj pľac, na svoje mesto?

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk