Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Kýčerke už onedlho začne biť srdce

Publikované: 09. 07. 2018 14:00

Najmladšie, a zároveň najväčšie čadčianske sídlisko Kýčerka chytí onedlho nový dych. Mesto v týchto dňoch spustilo stavebné práce na dlho očakávanej obnove centrálnej zóny, ktorá je v súčasnosti v nelichotivom stave. Dlhé roky miestni dúfali v prijateľnú zmenu revitalizácie plochy, zatiaľ však bez výsledku.

Ilustračný obrázok

Na tomto území, parkujú dnes vozidlá je tam navezený štrk, plocha je neupravená, špinavá. To všetko by sa však malo zmeniť.

Potom, čo sa u obyvateľov neujala myšlienka výstavby nákupnej zóny s kaviarňami a ďalšou občianskou vybavenosťou, mesto ohlásilo projekt výstavby oddychovej zóny „Srdce pre Kýčerku“. To by malo ožiť už čoskoro.

Detské ihrisko, lavičky, zeleň, mobiliár, približne 100 nových parkovacích plôch. Aj taký je nový charakter a výraz centrálnej plochy sídliska, ktorého obyvatelia budú mať aj do budúcnosti istotu, že územie viac nik nezastavia budovami. Aj takéto myšlienky totiž ožívali. Územie však z hľadiska komfortu bývania, už ďalšie zahustenie neznesie.

Mesto plánuje plochu aktívne udržiavať. Chce určiť správcu, ktorý ju bude čistiť a dohliadať na udržiavanie jej kvality. Čadčianska radnica totiž čelí vandalizmu, takmer v každom území mesta. Bojuje s častým a vedomým znečisťovaním mestských plôch, zo strany niektorých skupín obyvateľov.

Primátor Milan Gura:  „Srdce pre Kýčerku“  je jedným z kľúčových projektov, na ktorý sme sa na radnici sústredili.  Som si vedomý, že obyvatelia museli na revitalizáciu dlho čakať.  Na stole bolo viacero projektov. Dúfam a som presvedčený, že toto je to najlepšie, čo obyvatelia chceli a čo od vedenia mesta očakávali.  Nevedieme spory, nechceme živiť konflikty, ale načúvame potrebám obyvateľov.  Myslím si, že toto je jeden z dobrých výsledkov takejto snahy.

S podporou Európskej únie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk