Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Kysuce sú pre rodiny súce

Publikované: 01. 08. 2016 09:30

Po úspešnej premiére s propagáciou Kysúc v minulom roku – „ZAŽI KYSUCE“ Organizácia cestovného ruchu Kysuce pripravila zaujímavý projekt. Cieľom je zvýšenie atraktívnosti regiónu pre rodiny s deťmi „KYSUCE SÚ PRE RODINY SÚCE“.

Deti majú možnosť získať na 20.-tich rôznych miestach „Môj kysucký cestopisník“, ktorý obsahuje rôzne tipy na prechádzky lesnými chodníčkami i miesta, na ktorých objavia kultúrne zaujímavosti regiónu. Nechýbajú ani zážitky, zábava, šport a hra, ktoré sú príjemným spestrením každého výletu.

„Môj kysucký cestopisník“ máte možnosť získať v informačných centrách v Čadci, Oščadnici, Turzovke, vo vybraných ubytovacích zariadeniach a obecných úradoch. Uvedený zoznam subjektov získate na www.regionkysuce.sk

Riaditeľka OCR Kysuce, Emília Sloviaková k poznávaciemu projektu uviedla: „Cestopisník, jeho grafika i textové spracovanie je blízke detskému výletníkovi. Po potulkách regiónom ho sprevádza malá zvedavá srnka, ktorá si hľadá na Kysuciach svojich zvieracích kamarátov. Deti môžu získať ich nálepku na každom mieste, ktoré je v cestopisníku uvedené. Niektoré miesta, najmä tie k prírodným atraktivitám regiónu (minerálnym prameňom, kamenným guliam, hranici troch štátov, vrcholu najvyššej hory) sú spojené aj s úlohou sa na tomto mieste odfotiť. Nálepku zvieratka deti následne dostanú v informačných centrách“.

Aby toho nebolo málo, zbieranie nálepiek bude aj odmenené – deti získajú po nalepení minimálne 10.-tich nálepiek v informačných centrách malý darček. Po nazbieraní 15.-tich nálepiek už budú zaradení do veľkého septembrového žrebovania o vecné ceny. Tri z celkového počtu 23 zvieratiek môžu deti nahradiť aj žolíkom. Ten získajú na rôznych regionálnych podujatiach.

Môj kysucký cestopisník, ktorého súčasťou je maľovaná mapa, obsahuje aj zimné tipy na aktivity, takže sa s ním deti zabavia počas celého roka.

Predseda predstavenstva OCR Kysuce primátor mesta Milan Gura uviedol: „ Tento projekt je nielen jedným z ďalších krokov, ktorým chce Organizácia cestovného ruchu KYSUCE zvýšiť povedomie ľudí o regióne Kysuce ako o atraktívnom mieste na trávenie rodinnej dovolenky, ale zároveň je aj pozitívnym príkladom spolupráce obcí a podnikateľov v cestovnom ruchu “.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk