Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Legendárne trabanty na Matičnom námestí

Publikované: 28. 07. 2015 10:45

V sobotu 18. júla sa Matičné námestie pred Domom kultúry zaplnilo legendárnymi trabantmi. Išlo už v poradí o 8. ročník Kysuckého trabantzrazu. Stalo sa už dobrým zvykom, že podujatie zahájil primátor Čadce Milan Gura. Presne 60 trabantov zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska sa tento rok zišlo pred Domom kultúry. Dokonca jeden trabantista cestoval na zraz až 500 km. Aj to svedčí o tom, že táto partia je súdržná a drží pokope.

Atmosféra dávno minulých rokov sa dostala  snáď každému pod kožu. Hlavne starší návštevníci nostalgicky spomínali na časy, kedy boli tieto autá "top". Tí mladší sa len s úsmevom udivovali, čo sú to za autá. A mali aj prečo, k videniu bola pestrá paleta farieb, vzorov a nástrojov na trabantoch. Tým, ktorí sú nadšencami týchto aut, určite neunikol ich pozornosti výnimočný trabant 600. Ide o veľmi cenný kus a raritou bolo, že jeho vlastník mal iba 27 rokov. Nechýbali ani vytuningované kusy a snáď najväčšou raritou tohtoročného zrazu bol červený trabant Feuerwehr s výsuvným rebríkom na streche.

Dnes sú tieto autá viditeľné predovšetkým na podobných zrazoch, kde majitelia spoločne rozvíjajú krásnu záľubu. Aj vďaka nim sa na tieto tátoše nezabudlo a dnes ich môžeme smelo nazvať legendami ciest, veď rachot ich motorov dokáže stále vyvolať zimomriavky na tele.

Ako vždy tu vláda skvelá atmosféra. Každý rok sa tu stretáva partia dobrosrdečných ľudí, ktorí robia tento zraz výnimočný. Ale nesmieme zabudnúť na partiu Trabantklubu Čadca, ktorá prišla s myšlienkou organizovať takýto zraz aj u nás. Klub vznikol v decembri 2006 ako zaujímavá myšlienka trabantistov z Čadce - Gusta Švábika, Vlasta Drábika a Michala Zelníka, dať dohromady trabantistov z tohto regiónu, spolupracovať s ostatnými klubmi a s cieľom založenia tradície každoročne usporiadať stretnutie trabantistov na medzinárodnej úrovni. Prvým dlhoročným predsedom sa hlasovaním stal Gustav Švábik. Terajším predsedom je Miroslav Gonek, ktorý na zraze ocenil vynikajúcu spoluprácu s mestom Čadca. Okrem zastávky na Matičnom námestí sa trabantisti previezli aj cez Žarec a Kýčerku.

8. ročník je už minulosťou, ale príjemné chvíle, ktoré so sebou do Čadce priniesol a obohatil všetkých návštevníkov, budú pretrvávať až do času, keď srdce Čadce opäť zaplesá noblesou týchto legendárnych "tátošov". Veď tieto jedinečné chvíle za to rozhodne stoja. Dovidenia opäť o rok.

 

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk