Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

MAGNIFICAT 2011

Publikované: 01. 12. 2011 09:32

Nech spevom duchovných piesní napĺňame aj túžbu mať účasť na PRAVDE, DOBRE A KRÁSE.

Výstižné motto festivalu, ktorý napísal 26. 11. 2011  už svoju 18. kapitolu, bolo výrazným naplnením nielen túžby, ale aj výslednej reality podujatia. Teda festival sa vydaril, čo potvrdili aj pozitívne reakcie a častý potlesk nadšeného publika. Tohtoročný Magnificat – Festival duchovnej piesne katolíckej mládeže Kysúc, pripravili: Žilinský samosprávny kraj, Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, Mesto Čadca, Kultúrne a informačné centrum  mesta Čadca, Združenie kresťanských podnikateľov a manažérov SR,  Inštitút Communio Žilina,  Rímskokatolícka farnosť Čadca – mesto a Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže s mediálnou podporou týždenníka Kysuce a Rádia Lumen a generálneho partnera Milana Guru. Zlatý rámec podujatiu pripísal predseda Národnej rady Slovenskej republiky Pavol Hrušovský, ktorý prevzal nad festivalom záštitu a osobným príhovorom pozdravil všetkých prítomných.

Festivalu sa zúčastnilo 9 mládežníckych, 6 detských speváckych zborov, 4 skupiny a 10 sólistov – teda vyše 350 účinkujúcich, ktorých zastrešujú rímskokatolícke farností v regióne Kysúc. Celodenný program vyvrcholil galakoncertom, kde sa predstavili najúspešnejší z výberového kola. Ocenenia venovali Žilinský samosprávny kraj a Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, primátor Mesta Čadca, Združenie kresťanských podnikateľov a manažérov SR,  Inštitút Communio Žilina, Rímskokatolícka farnosť Čadca – mesto a dobrovoľný darca.

Ceny odovzdávali: predseda NR SR Pavol Hrušovský, podpredseda ŽSK Jozef Štrba,  riaditeľka KKS v Čadci Silvia Petreková, primátor Mesta Čadca Milan Gura a zástupca Ištitútu Communio Dušan Václav, ktorí  zároveň festival pozdravili. Galaprogram originálne uvádzali vdp. Peter Holbička a Marek Mucha.

Magnificat 2011 bol venovaný spomienke na dlhoročného aktívneho organizátora a skvelého človeka Ľubomíra Potočiara, ktorý nás nečakane opustil. Organizátori mu udelili Ďakovný list in memoriam.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa akoukoľvek mierou podieľali na príprave a realizácii podujatia. Veríme, že sa opäť o rok stretneme na Magnificat-e 2012, priatelia.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk