Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Malé kroky k bezpečnosti

Publikované: 24. 06. 2015 13:00

V Čadci obeleli v týchto dňoch priechody pre chodcov. Po zime sú opäť jasné a riadne viditeľné. O ich obnovu sa postarali  pracovníci Mestského podniku služieb Čadca.

Obnovených  je 31 priechodov, v dvoch lokalitách s vysokou frekvenciou chodcov pribudli  aj dva nové.

Priechody pre chodcov obnovuje mesto každý rok. Spolu s verejným osvetlením prispievajú k bezpečnosti cestnej premávky. Keď je cesta dobre osvetlená a priechody sú jasné, klesá  pravdepodobnosť  vzniku dopravných kolízii chodcov s vozidlami.

Niektorým obyvateľom Čadce sa nepáči, že „ zebry“  zvýraznili  až v júni. Očakávali nasadenie mechanizmov už v prvých jarných týždňoch.

Riaditeľ Mestského podniku služieb Čadca Peter Lariš má vysvetlenie:

„V apríli a máji nám bránilo počasie. Bola zima, vlhko. Pri náteroch vozoviek by malo byť ustálené počasie. Teplota by nemala klesnúť pod 9 stupňov. Nie všetky priechody nachádzajúce sa na území mesta sú v správe MPS. Tie „mestské“, by mali byť  už v poriadku. Minimálne, čo sa týka nových náterov.“

K zásahom, ktoré  radí mesto do oblasti zachovania komfortu a  bezpečnosti  obyvateľov  patrí  aj aktuálna  rekonštrukcia schodov na Námestí slobody smerujúce od kostola k nákupnému  centru Družba, ktoré boli v havarijnom stave.

Priestor uzavreli, odstránili starý rozpadávajúci sa betón, poškodené obklady,  zachované obklady vyčistili a nanovo osadili.  Nové kameninové dlaždice vyrobil kamenár na mieru.

Väčšiu a dôkladnejšiu opravu potrebujú aj schody od Palárikovej ulice dolu k Matičnému námestiu . Aj keď  sa o nich Mestský podnik služieb priebežne stará – opravuje ich,  dozrel čas na  komplexnú rekonštrukciu.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk